מהי בנייה ירוקה?

1685229-min

בנייה ירוקה היא אמנה המתקיימת בין כמה ערים במדינה. האמנה הזו מדברת על האפשרות לבנות בצורה ירוקה יותר, שתאפשר הגנה על איכות הסביבה כמה שניתן ותשתמש בכל חומרי הגלם עד תום דרך תהליך המחזור והשימוש החוזר.

הבנייה הירוקה היא אבן דרך חשובה במערך החיים והיא עומדת על הדברים הבאים

מחזור של כלל חומרי הגלם הקשורים לבנייה

בין אם זה בית פרטי, בניין מגורים או מוסד לימודי, כל חומרי הגלם המשמשים את הבנייה לא יזרקו לפח או למאגרי פסולת, אלא יעברו תהליך של מחזור וישמשו כחומר גלם בפרויקט הבנייה הבא. כך לא נעשה נזק לטבע על ידי השלכת פסולת בניין העומדת על פני הקרקע ומזיקה לה.

מקורות אנרגיה

שימוש נכון במקורות האנרגיה הקיימים לנו. למשל, החשמל. במקום להשתמש בתשתיות המוכרות לנו כחברת החשמל, ניתן ליצור חשמל מן השמש, הלא הוא החשמל הסולארי. החשמל הסולארי מאפשר הזרמת חשמל דרך פאנלים המכוונים אל קרני השמש ולמעשה מנתקים ממעגל החשמל המוכר.

שימוש נכון במקורות

בהתאם לאזור הבנייה, ניתן להסיק את כל ההטבות האפשריות לבנייה ירוקה. מהיכן תבוא השמש, כמה צל יהיה במבנה בשעות היום, כיצד ניתן להפיק את מלוא האנרגיות מכלל המקורות, להיכן להוביל את המים וכן הלאה.

ידידותי לסביבה

גם עם המחזור והשימוש הנכון במקורות, המבנה עצמו חייב להיות ידידותי לסביבה ועל כן יהיה חייב להיות בנוי מחומרים ידידותיים ולא רעילים. מבנים רבים משתמשים בחומרים רעילים רק כי הם זולים יותר או חזקים יותר אך מכיוון שהם מזיקים יותר, השימוש בו הוא לא ידידותי כלל.

לסיכום,

בנייה ירוקה פועלת עבור איכות הסביבה והאפשרות שלנו לחיות איתה בהרמוניה, לאפשר חיים טובים לכלל ולעזור לשמור על הסביבה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה