מה העונש הצפוי על גניבה ממעביד

גניבה ממעביד

העונשים בגין גניבה ממעביד, יכולים לנוע בין גניבה "קטנה" לגניבה גדולה וחמורה – כאשר מספר גורמים נכנסים למשחק. גורמים אלה, גם אם הם עשויים להראות חסרי חשיבות, עשוי להיות להם משמעות רבה. זהו בדיוק ההבדל בין קנס קטן לבין כמה שנות מאסר.

מה העונש הצפוי על גניבה ממעביד |

גניבה, היא נטילת רכושו של אדם אחר ללא רשות, מתוך כוונה להרחיקו לצמיתות מהאדם האחר. פשע הגניבה מחולק לקטגוריות רחבות, המתארות את חומרת הפשע בגין גזר הדין לעבירה. קטגוריות אלה כוללות:

  • גניבה קטנה
  • גניבה גדולה ומשמעותית
  • גניבה ממשלתית (החמורה ביותר)

אלמנטים נוספים שיכולים לקבוע את אורך המשפט לאחר הגניבה, הם סוג הגניבה שהתרחשה וסוג הרכוש שנגנב. ניתן לכנות גניבה בשמות רבים הכוללים פריצה, מעילות בכספים, ביזה, שוד או שדידת חנות. 

כל אחד מהמונחים הללו, מתאר סוג מסוים של גניבה העשוי להיות לה השלכות רבות שיהיה קשה מאוד לצאת מהן.

ערך רכוש וחומרת עונשי גניבה |

בין אם גניבה מסווגת כגניבה קטנה ואזוטרית, או גניבה גדולה, העילות לעונש, נקבע על ידי סכום הנכס או החפצים שנגנבו. סכום הגניבה, יקבע את העונש אותו יקבל הגונב.

גניבה קטנה |

במקרים בהם נגנב רכוש בעל ערך נמוך יחסית, עלולים להיווצר חיובי גניבה מזעריים או גבוהים. מדינות שונות מציבות, לעתים קרובות, נתון ערכי ספציפי בסכום מסוים, כמגבלה העליונה עבור חיובי גניבה זעירים. 

אישומים אלה הם בדרך כלל מעשי עוולה הנושאים קנסות או ימי מעצר קצרים יחסית – בדרך כלל פחות משישה חודשים, אך בהחלט פחות משנה. במקרים בהם מדובר ברכוש גנוב יקר יותר, העונש יהיה גבוה, ויותר משנת מאסר לעבריין.

קראו עוד על: שימוע לפני הגשת כתב אישום

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

ארונות

ארונות הזזה או ארונות פתיחה?

מתקשים להחליט האם לבחור בארונות הזזה או ארונות פתיחה? בכדי לעשות לעצמכם קצת סדר ולהבין טוב יותר את היתרונות והחסרונות של כל אופציה, יהיה כדאי

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה