איך כותבים קורות חיים?

1588744 (1)-min

קורות חיים – מסמך קצר למי שבו מתומצתים פרטים משמעותיים לגבי ההיבט התעסוקתי שלנו. מסמך זה הינו מסמך נדרש בכל עת בו אנחנו רוצים להציע את עצמנו למשרה מסוימת. המסמך הזה מהווה מעין כרטיס ביקור ראשוני בו אנחנו מציגים את עצמנו בהלימה לתפקיד מסוים שאנחנו מעוניינים למלא. היות ויש למסמך הזה חשיבות כה רבה, עלינו לדעת כיצד לנסח אותו נכון. ומעבר לניסוח, יש חשיבות רבה לעריכה ולנראות של המסמך. כי כתיבת קורות חיים שנראה טוב יכול למלא את תפקידו בהצלחה. ואילו מסמך שלא נערך כיאות, יפספס את המטרה.

כך תכתבו את קורות החיים שלכם

  • אז איך כותבים קורות חיים? ראשית יש למקד את עצמכם למטרה. כלומר, לדייק את הכתיבה לפי המשרה אליה אתם מעוניינים להגיש מועמדות. בכל משרה יש דרישות מסוימות שרלוונטיות אליה, כל השאר עלול להיות מיותר. וכולנו יודעים שכל המוסיף – גורע.
  • יש לעשות חושבים עם עצמכם, להכיר את המעלות של עצמנו ואת הכישורים שניחנו בהם. כן, יכול להיות שיש דברים שנראים לנו כמו נתוני בסיס שיש אותם לכולם. אבל למען האמת זה לא נכון. ואם אלו מאפיינים שנחוצים למקום העבודה, חשוב כי ניתן עליהם את הדעת ונעלה אותם על הכתב עם כל הכבוד הראוי.
  • מילים בנימה אישית אלו מילים חשובות מאוד. אם כי צריך לדעת איפה לכתוב אותם וגם כיצד. כי בחלקים הפורמליים של קורות החיים אין מקום לרגשות ולנימה אישית בכלל. רק במכתב האישי בו אנחנו כותבים באופן חופשי נוכל להתנסח כאוות נפשנו ולכתוב מה שיש לנו לומר על ההתאמה שלנו לתפקיד המדובר.
  • מוטיבציה הינה ערך עליון. לכן עליכם לשלב בקורות החיים שלכם את היכולות ואת הרצון שלכם למלא את התפקיד המדובר בהצלחה מקסימלית.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

טריא

השקעה מעולה עם תשואה גבוהה עם טריא

רוצים להשקיע את הכסף שלכם באפיקים אלטרנטיביים? אופציה מעולה תהיה פלטפורמת טריא, אשר מהווה מערכת להשקעות בין אנשים בסכומים קטנים. הסכום המינימאלי למתן הלוואות דרך

קרא עוד »

עורך דין לשון הרע

עורך דין לשון הרע יכול להיות שימושי במיוחד עבר כל אדם, אשר פגע או נפגע מאדם אחר בשל פרסום לשון הרע. חשוב לדעת כי בארץ

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה