מדוע חשוב מאוד לעשות החזר מס

מדוע חשוב מאוד לעשות החזר מס

אם אתם מרגישים שאתם משלמים לא מעט מס, אתם לא היחידים. נטל המס הישראלי הוא לא הגבוה ביותר בעולם, אבל הוא בהחלט מהגבוהים יותר. אבל יש לנו בשורות – בהרבה מאוד מצבים בחיים, יש לכם אפשרות לא לשלם מס אלא למעשה לקבל החזר מס. נסביר למה זה מאוד חשוב ולמה כדאי להזדרז. 

אם שילמתם יותר, זה באחריותכם 

מערכת המס בישראל פועלת בצורה די מסובכת. יש שם מושגים כגון ניכויים וזיכויים והטבות מס ונקודות זיכוי והטבות לאימהות, והטבות לסטודנטים ועוד. והדבר הראשון החשוב שטוב לדעת בנושא זה שאם שילמתם יותר מדי מס, זה באחריותכם. זה לא באחריות המעסיק שלכם וגם לא באחריות המדינה. אם לא תרימו את הכפפה ולא תבדקו אם מגיע לכם החזר מס, לא תקבלו כסף שמגיע לכם על פי חוק. 

למה אנשים משלמים יותר מדי מס 

אפשר להראות עשרות ואפילו מאוד דוגמאות לכך שאנשים שילמו בשנים האחרונות יותר  מדי מס. לדוגמא, אנשים שעבדו ביותר מאשר מקום עבודה אחד ולא עשו תיאום מס, עשויים לשלם יותר מדי. גם אנשים שפוטרו או התפטרו או החליפו מעסיקים באמצע שנה עשויים למעשה לשלם יותר מאשר שיעור המס האמיתי החל עליהם. אם לא עדכנתם את המעסיק על שינוי מצב משפחתי או אם לא הבאתם לידיעתו או לידיעת חשב השכר מידע מסוים, לא תקבלו החזרי מס לשכירים המגיעים לכם. זה בעיקר עניין של מודעות. בגלל שאנשים לא מודעים שזו בעיה נפוצה, הם אפילו לא בודקים אם הם שילמו יותר מדי מס. 

חשוב לעשות החזר מס, מפני שאם לא, הכסף שלכם יאבד לכם לתמיד. אם עברו שבע שנים, זכותכם לקבל החזר מתיישנת. אז כדאי להקדים ולבדוק זאת, יתכן שמגיעים לכם מאות ואפילו אלפי שקלים ויותר, בחזרה.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה זה עיסוי באבנים חמות? איך זה פועל?
מה זה עיסוי באבנים חמות? מהכין מגיע העיסוי הזה? ומדוע הוא הפך כה פופולארי בעולם המערבי? אם אתם רוצים...
קרא עוד »
ספט 28, 2018
מה זה וילונות חשמליים?
וילונות חשמליים אלו הם וילונות אשר ניתן לשלוט בהם מרחוק, בניגוד לווילונות רגילים, שצריך להזיז עם...
קרא עוד »
ספט 05, 2021
לימודי שמאות
היום לא מעט אנשים מחפשים אחר מקצוע איכותי ומשתלם, שיוכל לפרנס אותם בכבוד לאורך זמן. חשוב להבין כי אם...
קרא עוד »
ספט 21, 2020