מזונות ילדים – מה הגובה המינימלי ומה עושים כשלא מקבלים?

עורך דין גירושין

כל פירוק של תא משפחתי מחייב התערבות חיצונית של אנשי מקצוע על מנת ללוות את בני הזוג בפרידה הוגנת ומתחשבת בשני הצדדים. כאשר יש לבני הזוג ילדים הפרידה מורכבת עוד יותר ומחייבת התייחסות לילדים. אחד הנושאים המהותיים בפרידה של בני הזוג הוא נושא המשמורת ותשלום מזונות. למעשה במרבית המקרים מקבל אחד ההורים את התפקיד של גידול הילדים ואחזקתם ברשותו. כאשר בן הזוג השני משלם עבור מזונות של הילד והוצאות החיים שלו.

קראו על גירושין בהסכמה >>>

הסכומים הנקבעים בגין מזונות ילדים

כדי להבטיח שההורה שמגדל את הילד יוכל לפרנס אותו, וכדי לוודא ששני ההורים נושאים בנטל באופן ראוי, נקבע סכום בגין מזונות ילדים. מדובר על סעיף משמעותי מאוד בו מטילים על בן הזוג שאינו מגדל את הילד את החובה לשלם מזונות ילדים. הסכום נקבע לפי פרמטרים שונים כמו גיל הילד, עלויות מגורים ועוד. לרוב הסכום עד גיל שש ינוע בסביבות אלף מאתיים שקלים ומעלה. זאת לא כולל מגורים והוצאות חריגות. מזונות ילדים נועדו להבטיח כי למרות הגירושין של ההורים יוכל הילד לקבל את כל הצרכים שלו כמו כל ילד אחר שלו זוג הורים שדואג לשלומו וחרד לגורלו.

קראו על גירושין וייפוי כוח מתמשך באתר של יונית גזל >>>>

אם לא מקבלים מזונות, מה עושים אז?

היות ומזונות ילדים הם הזכות של הילד, לא של ההורה, יש להבטיח כי הילד אכן מקבל את הכסף שמגיע לו לפי ההסכם. במידה וההורה שמגדל את הילד מגלה כי ההורה השני לא עומד בהתחייבויות שלו הוא יוכל להגיש תביעה בשם הילד על מנת לכות על ההורה לעמוד בהתחייבויות שלו ולשלם את דמי המזונות לילד. תמיד חשוב להיעזר בעורך דין או בגורם מקצועי אחר כדי להבטיח זכויות באופן מלא.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרי פליטה – במה מדובר?
היתרי פליטה הם סוג של מערכת סחר בפליטות. הם נועדו להפחית את פליטת גזי חממה. היתרי פליטה משמשים לרוב...
קרא עוד »
ספט 12, 2022
בועז דקל: איך מרוויחים מעסק קטן?
כדי להרוויח טוב, לא תמיד צריך לחשוב רק על כיוון של עסק גרנדיוזי. לפעמים, עסק קטן וריווחי, יכול לקחת את...
קרא עוד »
אוק 14, 2020
גילוי אבני חן נסתרות: היתרונות הלא נפוצים של בחירת חברת המטבחים הנכונה
כאשר מדובר בבחירת חברת מטבחים, אנשים רבים מתמקדים בהיבטים הברורים כגון מומחיות עיצוב, חומרים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023