מה זה ביטוח חבות מוצר?

ביטוח חבות מוצר הוא סוג ביטוח שנועד להגן על יצרנים, יבואנים ואחרים המתעסקים בייצור, יבוא ושיווק של מוצרים. במקרה של כשל כלשהו במוצר עצמו הקהל יכול לתבוע את בית העסק המשווק את המוצר ועל כן במקרה כזה ניתן להפעיל ביטוח חבות מוצר ולשמור על העסק מפני נזקים כלכליים ואף מפני פשיטת רגל במקרים מסוימים. בחוק האחראיות למוצרים פגומים וכן בפקודת הנזיקים מפילים את האחראיות בדרך כלל על היצרנים והיבואנים וזו יוצרת עליהם אחראיות כבדה שהם צריכים לשאת בנטל ההוכחה, בהוצאות משפטיות ועוד. במקרים כאלה ואחרים טוב שיש ביטוח חבות מוצר.

מה קורה במקרה של כשל במוצר?

כשלים במוצרים יכולים לגרום לנזקים בריאותיים ואחרים לקהל המשתמש במוצר ועל כן חשוב שהמשווק או היבואן יהיו בעל ביטוח חבות מוצר. ביטוח שכזה ישמור על היצרן או היבואן במקרה של תביעה כזו או אחרת נגד החברה. כאמור בעל העסק ירצה לעבוד עם חברת ביטוח רצינית, גדולה וחזקה שתעניק לו גב חזק במידת הצורך. 

לדוגמה: יצרן ששחרר ממפעל הייצור קופסת מזון שבתוכה נמצא מזון שלא עבר את התהליך שהיה צריך לעבור, גם להרעלה ופגיעה בריאותית חמורה באדם שאכל מאותו מזון שהיה בקופסא ומשפחתו תבעו את חברת הייצור בשל הרשלנות. תביעה שכזו יכולה לגרום לנזק כלכלי ותדמיתי רב ולכן אתם רוצים לצידכם חברת ביטוח גדולה וחזקה שתתמודד עם הנושא המשפטי ובמידת הצורך תישא בעלויות הנזקים ללקוח. 

פנו עוד היום לרק ביטוח >>>

הגנה מקסימלית לשקט הנפשי שלכם:

ביטוח חבות מוצר קיים כדי לתת לכם שקט נפשי במקרה של תביעה נגד רשלנות באחד ממרכיבי המוצר ו/או נזק שהוא גרם או היה עשוי לגרום והוביל לתביעה של הלקוח נגד היצרן/היבואן. אל תחכו למקרה חרום – בטחו את עצמכם כדי ללכת לישון בראש שקט.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה