קבלת אזרחות ישראלית

ישראל היא מדינה שמקבלת אנשים מכל העולם. זוהי מדינה שקיבלה בזרועות פתוחות פליטים יהודים, ולעיתים גם נוצרים, מוסלמים ואחרים. על הרקע הזה נסביר על קבלת אזרחות ישראלית לאוכלוסיות שונות. 

האם זה באמת מסובך 

התהליך לקבלת אזרחות ישראלית אינו קשה כפי שהוא עשוי להיראות. ישנן דרכים רבות עבור מישהו לקבל אזרחות, כולל לידה בישראל או נישואין לאזרח ישראלי במשך ארבע שנים. על מנת להיות זכאי לאזרחות ישראלית, יש לעמוד בדרישות הבאות:

– להיות יהודי או להיות בעל הורה או סבא או סבא יהודים;

– חיים בישראל ברציפות במשך שלוש שנים לפחות מגיל 18; 

– לעבור בחינה של השפה העברית והיסטוריה יהודית; 

– לעבור בחינה ביהדות וציונות; 

– לעבור ראיון בן שעתיים עם פקידי הגירה על הרקע של המבקש והסיבות שבגללן הם רוצים להיות אזרחים ישראלים.

קבלת אזרחות ישראלית, דגשים נוספים 

מעריכים כי ישראל היא המדינה היחידה בעולם שבה יהודים יכולים לקבל אזרחות מבלי לעזוב את המדינה שלהם. ישראל היא מדינה קטנה עם אוכלוסיית מהגרים גדולה. על פי הערכות, חיים בישראל יותר ממיליון מהגרים, מה שהופך אותה למדינה השלישית בכמות המהגרים אחרי ארצות הברית וצרפת. ישראל מעניקה אזרחות לכל יהודי העולה לישראל שעומד בקריטריונים מסוימים, כמו ידיעת עברית או יהדות. זאת על פי החוק שנוצר על ידי ראש הממשלה הראשון של ישראל דוד בן-גוריון. אזרחות ישראלית ניתנת למי שנולד בשטח מדינת ישראל או בשטחיה הכבושים וכן לצאצאיהם.  יהודים יכולים לקבל אזרחות ישראלית מתוקף היותם ילידי ישראל ובעלי אב או אם יהודים. יחד עם זאת, אנשים שהם אזרחי מדינה זרה רשאים להגיש בקשה להתאזרחות כאזרח ישראלי על סמך קריטריונים שונים. ישנן דרישות נוספות לצורך קבלת אזרחות ישראלית כמו בן זוג יהודי. למידע נוסף עו"ד זרי חזן

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה