מה היתרונות של בוררות אצל מישהו שהוא גם עורך דין?

בוררות היא שיטה ליישוב מחלוקות חלופיות שבה הצדדים מסכימים שהסכסוך ביניהם ייפתר על ידי צד שלישי ניטרלי, המכונה בורר. במקרים מסוימים, הבורר עשוי להיות גם עורך דין. שילוב זה של מומחיות משפטית וכישורי בוררות יכול להציע מספר יתרונות. במאמר זה נבחן את היתרונות של בחירה בבוררות עם מי שהוא גם עורך דין.

1. ידע והבנה משפטיים:

קיום בורר שהוא גם עורך דין בוררות מביא להבנה עמוקה של החוק להליך הבוררות. הם בקיאים בעקרונות משפטיים, כללי ראיות ודרישות פרוצדורליות. מומחיות משפטית זו מאפשרת להם לנתח את המקרה בצורה יעילה, להחיל חוקים רלוונטיים ולקבל החלטות מושכלות על סמך היסוד של המחלוקת.

2. תהליך יעיל:

כאשר בורר הוא גם עורך דין, יש לו היכרות עם ההליכים המשפטיים ויכול לנווט את הליך הבוררות ביעילות. הם מבינים את החשיבות של עמידה בלוחות זמנים, ניהול ראיות וניהול דיונים בצורה יעילה. זה יכול להוביל לתהליך יעיל, לחסוך זמן ועלויות עבור הצדדים המעורבים.

3. חוסר משוא פנים ונייטרליות:

בוררים, לרבות עורכי דין-בוררים, מחויבים בסטנדרטים אתיים להישאר חסרי פניות וניטראליים. עם זאת, הכשרתו המשפטית והניסיון המקצועי של עורך דין-בורר יכולים לשפר את יכולתו לגשת לסכסוך באופן אובייקטיבי. הם מיומנים בשקלול ראיות, הערכת טיעונים משפטיים וקבלת החלטות הוגנות וחסרות פניות.

4. תובנות והדרכה משפטית:

עורך דין-בורר יכול לספק תובנות משפטיות חשובות והכוונה לאורך כל תהליך הבוררות. הם יכולים לעזור לצדדים להבין סוגיות משפטיות מורכבות, לפרש חוקים רלוונטיים ולהעריך את עוצמת המקרה שלהם. זה יכול להעצים את הצדדים לקבל החלטות מושכלות, לנהל משא ומתן להסדרים ולהגיע להחלטות משביעות רצון הדדית.

5. מומחיות בסעדים משפטיים:

במקרים בהם מתבקשים סעדים משפטיים, כגון פיצויים כספיים או ביצועים ספציפיים, עורך דין-בורר יכול לספק מומחיות רבת ערך. יש להם הבנה מקיפה של הסעדים המשפטיים הזמינים ויכולים להעריך את היתכנות והתאמתם של סעדים כאלה בנסיבות הנתונות. זה מבטיח כי הסעדים המוענקים מתאימים לעקרונות המשפטיים וניתנים לאכיפה.

סיכום:

בוררות עם מישהו שהוא גם עורך דין מציעה יתרונות רבים. הידע וההבנה המשפטית שלהם, ניהול תהליכים יעיל, חוסר משוא פנים, תובנות משפטיות ומומחיותם בסעדים משפטיים יכולים לשפר את חווית הבוררות. צדדים המעורבים בסכסוכים יכולים לסמוך על יכולתו של הבורר לקבל החלטות מושכלות והוגנות על בסיס החוק. על ידי בחירת עורך דין-בורר, אנשים ועסקים יכולים ליהנות משילוב של מומחיות משפטית ומיומנויות חלופיות ליישוב סכסוכים, שיובילו לפתרונות יעילים ומשביעי רצון.   למידע נוסף משה כאהן עורכי דין

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תביעה לגמלת סיעוד – 3 טיפים חשובים
אזרחי מדינת ישראל, אשר מגיעים לגיל הפרישה, והם נתמכים בסיוע של אדם אחר בפעולות אותן יש לנקוט מדי יום,...
קרא עוד »
פבר 13, 2020
כמה עולה לתחזק אתר מכירות כמו שצריך?
תחזוקה של אתר מכירות היא תחזוקה מסביב לשעון. אם יש משהו שאפשר להגיד באופן בסיסי על רכישה באינטרנט הוא...
קרא עוד »
ספט 29, 2022
open space או משרד – מה עדיף?
כשמדובר בעיצוב המשרד, האם כדאי לך ללכת על מתווה פתוח או סגור? התשובה לשאלה זו משתנה מעסק לבית עסק. ישנם...
קרא עוד »
אוג 07, 2020