מה מיוחד בשייט על הדנובה?

מה מיוחד בשייט על הדנובה?

דמיינו עיר אירופאית קלאסית, עם כל הקלאסיקה והפאר שרק ניתן לדמיין. מה אתם רואים לנגד עיניכם? בניינים רבי קומה עם גימורים עתיקים? חלונות גדולים ושדרות רחבות ידיים? והאם יש בתמונה שאתם מדמיינים גם נהר גדול החוצה את העיר לכל אורכה? אם כך נראית חופשת החלומות שלכם, אך אתם רוצים לחוות ממנה אפילו יותר, ולמצות את הזמן שלכם באירופה עד תום, הגיע הזמן לשקול משהו אחר ומיוחד באמת – כמו שייט על הדנובה.

היכן ממוקם נהר הדנובה?

הדנובה הוא אולי הנהר המעניין ביותר באירופה, (אם כי הוא השני בגודלו ביבשת). ייחודו של הנהר טמון למעשה בהרבה עובדות מרתקות: ראשית העובדה כי הוא חוצה לא פחות מעשר מדינות שונות, מגרמניה במערב ועד רומניה (והים השחור) במזרח, ובתוך כך למעשה חוצה 4 ערי בירה שונות – בהן כמה מהיפות ביותר ביבשת אירופה. מעבר לחוויה שאין שניה לה בכל הנוגע לנופים האורבניים המרהיבים, שייט על הדנובה יכול למעשה להציע עוד הרבה מעבר לכך.

למה דוקא שייט על הדנובה?

לצד הערים הקסומות הנראות כאילו נמשו במעמקי הזמן הישר מהעבר הרחוק, השייט על הדנובה כולל גם הרבה מאד נופים כפריים וטבעיים לחלוטין – בהם בעיקר היער השחור. גם מבחינה ההפלגה עצמה, בשל העובדה שמדובר בנהר ולא בים פתוח השייט עצמו הוא נעים ומוגן כמעט לחלוטין מפני רוחות וזרמי מים חזקים, כך שלמעשה מדובר בחופשה המושלמת: בית מלון צף שהדבר היחיד המשתנה בו הוא הנוף הנשקף מהמרפסת, וכמובן האפשרות לצאת לעיר או לכפר בכל פעם שמגיעים ליעד הבא. 

טיול מעורר השראה

מבחינה תרבותית והיסטורית, נהר הדנובה היווה נקודה אסטרטגית חשובה מאין כמוה במשך מאות ואלפי שנים (ולמעשה הוא עדיין משמש כנתיב מסחר חשוב עד היום). כך טיול לאורכו של הנהר למעשה כולל לא רק נופים וביקורים באתרי בילוי מקומיים, אלא גם סיפורים מרתקים על תרבויות עתיקות – החל ממלחמות הרות גורל ועד לציורים ושירים חשובים שנכתבו על גדות הנהר ממש. ואם כל זה אינו מספיק, בל נשכח את כל המסעדות, המוזיאונים, טיולי היום והתרבויות המסקרנות, כך שלכם נותר רק לבחור מה הכי מתחשק לכם לעשות בכל תחנה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תכנון מס בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא תחום חשוב ומהותי עבור כל מי שחי בחו"ל או מקיים פעילות כלכלית בחו"ל. מדובר בתחום סבוך ומורכב הכולל בתוכו נושאים שונים שיש

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה