איך פותחים עוסק פטור

עוסק פטור

החלטת להקים עסק חדש? קודם כל, שיהיה בשעה טובה! אנשים רבים מעוניינים לצאת לדרך עצמאית ולעזוב את העבודה הרגילה שלהם, אך הם חוששים להגשים את החלום שלהם בגלל הפחד מבירוקרטיה או מהליכים מסובכים ומסורבלים. אך כדאי לדעת כי פתיחת עוסק פטור נחשבת לפעולה פשוטה יחסית, שניתן לבצע בצורה עצמאית, או לחילופין, באמצעות רו"ח. חשוב להבין כי עוסק פטור הינו עסק קטן, שמחזור העסקאות השנתי שלו אינו עולה על 100 אלף ₪. במידה וההכנסות יעברו את הסכום הנ"ל, העסק יעבור באופן אוטומטי לעוסק מורשה. אך כדאי לדעת כי ישנם יתרונות רבים לעוסק פטור, היות והוא אינו מחויב בדיווחים חודשיים, בתשלום מקדמות למע"מ, בהנהלת חשבונות מסורבלת או בתשלום מיסים גבוה. לכן מומלץ תמיד להתחיל מעסק קטן במסגרת עוסק פטור, ורק לאחר מכן להגדיל את העסק.

כיצד ניתן לפתוח עוסק פטור?

אז איך פותחים עוסק פטור? כאמור, מדובר על תהליך פשוט יחסית, שכל אחד יכול לבצע בצורה עצמאית ללא שום קושי מיוחד. חשוב להצטייד בתעודת זהות ואישור על ניהול של חשבון בנק תקין. יש צורך לפתוח תיק במע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי, ורק לאחר מכן ניתן להפעיל את העסק. אומנם עוסק פטור זוכה לפטור ממע"מ, אך הוא עדיין מחויב לפתוח שם תיק. מדובר בתהליך פשוט הדורש רק מילוי של טופס, שהמציג את סוג העיסוק ואת צפי מחזור העסקאות של העסק. לאחר מכן, יש צורך לפתוח תיק במס הכנסה, דבר שגם כן כולל בסך הכול מילוי של טופס, שנציג השומה יכול לסייע לכם למלא באופן תקין. השלב האחרון הוא פתיחת תיק בביטוח לאומי, היות ומעתה ואילך אתם מחויבים לשלם דמי ביטוח לאומי אחת לחודש.

לסיכום, פתיחת תיק עוסק פטור הינה תהליך פשוט יחסית, שבסך הכול כולל מילוי של מספר טפסים והצגה של מסמכים רלוונטיים. ניתן לבצע את התהליך בצורה עצמאית, או לחילופין, להיעזר ברואה חשבון או יועץ מס, על מנת שהוא יבצע עבורכם את כל התהליך. כדאי לציין כי מדובר על דרך חיים חדשה, שתוכל לספק לכל אחד את היכולת להיות הבוס של עצמו.

לעוד מידע, בקרו באתר https://www.taxman.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מסנן אור LT – למה הוא משמש?

ברשותכם לול עופות? זה מעניין, אבל תרנגולות גדלים כמו צמחים. הם צריכים את האור המדויק, את השעות המדויקות של האור ואת השעות של החושך. האור

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה