מתי יהיה אפשר לבצע יבוא טסלה לישראל?

יבוא טסלה לישראל

אחד מכלי הרכב המדוברים ביותר בשנים האחרונות, הוא טסלה של אילון מאסק. מדובר על כלי רכב חשמלי שכבש את העולם ושינה לגמרי את התפיסה לגבי כלי רכב ולגבי אופי השימוש בהם. מדובר באחד מהפתרונות היעילים ועל כן גם המדוברים ביותר, לבעיית זיהום האוויר שנגרם כתוצאה משימוש בכלי רכב אשר פועלים על דלקים. 

כפי שאנחנו יודעים, שוק הרכב הישראלי הוא מורכב ובנוי על קבוצות לחץ שונות, מה עוד שמדובר בשוק יחסית קטן ועל כן חברות לא ממהרות להיכנס אליו וגם אם הן, הן לא ממהרות בהכרח לייבא לארץ כלי רכב מהדגמים המובילים והיקרים. גם חברת טסלה לא ביצעה יבוא ישיר לשיווק בישראל, לפני שהיא ביצעה זאת במדינות רבות אחרות. 

ישראלים שרצו להשתמש ברכב מסוג טסלה כמו tesla roadster למשל, יכלו לעשות זאת באופן יבוא אישי. הבעיה היא, שיבוא כזה עולה המון כסף וכן הוא לוקח זמן. התהליך והעלויות, הופכות אותו לפחות משתלם. מה עוד, שאם מדובר ביבוא אישי, אז גם אין מספיק גורמים שידעו לטפל ברכב, במידה ויש צורך. 

מה השתנה ומתי זה יקרה

יצרנית רכב טסלה החליטה להיכנס לפני מספר חודשים לארץ, ולמכור בישראל רכבים ממודל 3 וכן מודל X עם הנעה כפולה. ההחלטה התקבלה על ידי ראשי החברה אחרי שהם הבינו שיש בארץ ביקוש וכמובן אפשרות למכור את הרכב ועל כן זה משתלם להם מבחינה כלכלית. 

על פי הערכות, במידה ולא ישתנו הדברים בעקבות משבר הקורונה, הרי שבמהלך שנת 2020 כבר אמורים להיכנס כלי הרכב הראשונים, ואם לא, אז סביר להניח שזה יקרה בחודשים הראשונים של שנת 2021, שוב, בהנחה ומשבר הקורונה לא ישנה את התוכניות, עקבו אחר עדכונים באתר זה

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מהי הלוואה בערבות המדינה?
הפתרון שנקרא הלוואה בערבות מדינה, הומצא עבור עסקים קטנים ובינוניים שנתקלים בקשיים כלכליים כמו תזרים...
קרא עוד »
מרץ 24, 2021
מה ההבדלים בין משכנתא לנכס ראשון למשכנתא לנכס שני
רוצים לרכוש דירה? זה הזמן להבין מהם ההבדלים בין משכנתא לנכס ראשון למשכנתא לנכס שני! אנשים אשר...
קרא עוד »
מרץ 06, 2019
גילוי אבני חן נסתרות: היתרונות הלא נפוצים של בחירת חברת המטבחים הנכונה
כאשר מדובר בבחירת חברת מטבחים, אנשים רבים מתמקדים בהיבטים הברורים כגון מומחיות עיצוב, חומרים...
קרא עוד »
דצמ 09, 2023