הסבר מקצועי של ד"ר קובי שגיא לגבי השאלה האם הרטבת לילה נובעת משינה עמוקה

ד

ד"ר קובי שגיא שהוא פסיכותרפיסט מוביל מאשר כי הסיבה העיקרית אשר בגללה ילדים מרטיבים בלילה נובעת משינה עמוקה. 

שינה עמוקה אצל ילדים 

הילדים זקוקה לכמות גדולה של שעות שינה ולאורכן של השעות הללו הם ישנים בדרך כלל שינה מאד עמוקה. עקב כך כל איברי גופם מרוכזים רק בשינה ולכן אינם שמים לב לעובדה שהשלפוחית מלאה ויש לרוקן אותה בשירותים, או להפעיל את השרירים הטבעתיים כדי להתאפק עד ההגעה לשירותים.

זאת לעומת ההתנהלות הנורמטיבית בשעות היום שבהן בדרך כלל כאשר הילד מרגיש שהוא צריך להתרוקן, הוא מתאפק עד ההגעה לשירותים ושם הוא מטיל את מימיו. ההתנהלות המסודרת הזו נובעת מפקודה אשר המוח מעביר לשרירים. אך בלילה, המוח ישן, הוא אינו פעיל ולכן לא מועברת פקודה זו.

התוצאה של שינה עמוקה זו היא שכאשר השלפוחית מלאה היא מתרוקנת באופן ספונטני וכך בגדיו ומצעיו של הילד נרטבים וריח השתן מורגש בחלל החדר. 

שליטה על שלפוחית השתן גם בלילה 

השליטה על שלפוחית השתן גם בלילה, מצריכה תרגולים ואימונים מוסיף ד"ר קובי שגיא. איך להתאפק, להפעיל את השרירים הטבעתיים וללכת מבעוד מועד לשירותים. בעזרת אימונים לאורך פרק זמן קצר, הילד יהיה מסוגל לבצע זאת בעצמו, גם בשעות הלילה כאשר הוא שרוי בשינה עמוקה.

שימוש במכשיר THERAPEE

הדבר הופך לפשוט הרבה יותר כאשר הילד משתמש במכשיר THERAPEE אשר מסייע לו בשליטה על הסוגרים ומזכיר לו שעליו לכווץ את השרירים, או ללכת לשירותים ללא דיחוי. 

בתום כמה חודשים, הפעולה הזו הופכת לפעולה רגילה, מובנית ואוטומטית ולכן הילד אינו זקוק למכשיר והוא מגיע בלילה לשירותים על פי הצורך מסכם ד"ר קובי שגיא.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

השלבים בעריכת פטנטים

השלבים בעריכת פטנטים

ישנם מספר שלבים בעריכת פטנטים, שלא ניתן לוותר עליהם. עורך פטנטים מקצועי ומיומן, יהיה כמובן בקיא בכל השלבים האלו וידע כיצד להתנהל נכון מול משרד

קרא עוד »
קרנות בערבות המדינה

קרנות בערבות המדינה

ישנם כלים פיננסיים רבים המונגשים לבעלי עסקים, יש לא מעט מגוון של הלוואות לעסקים בהן ניתן להיעזר על מנת למנף את העסק לשלב הבא. אחד

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה