מדוע חשוב לרכוש השכלה פיננסית?

השכלה פיננסית

הרבה מאוד משקי בית, בין אם מדובר במשפחות, זוגות צעירים בלי ילדים או רווקים, נקלעים למשברים כלכליים אשר משפיעים על איכות וסגנון החיים שלהם, וההשפעה שלהם היא ארוכת טווח. הרבה פעמים, מי שנכנס למשבר כזה לא יוצא ממנו, ומעבר לכך, דן את ילדיו למצב דומה כשהם יגדלו.

ישנן סיבות שונות מדוע אנשים נכנסים למשברים כלכליים. אחת מהן, זה חוסר השכלה פיננסית. הכוונה היא שהרבה מאוד אנשים אינם יודעים איך להתנהל נכון מבחינה כלכלית, הם לא מכירים מושגים ותהליכים בסיסיים, אינם יודעים כיצד להתנהל עם תזרים מזומנים ואיך הם יכולים לחסוך כסף בצורה נכונה לימים קשים.

היום קל יותר לרכוש השכלה פיננסית, בין היתר בזכות העובדה שאנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד גורמים מקצועיים, אשר מעבירים קורסים והשתלמויות בתחום, בין אם זה עבור בעלי משקי בית ובין אם זה עבור בעלי עסקים קטנים ובפרט עבור בעלי עסקים חדשים. במקרים הנ"ל וכן במקרים אחרים, זה הכרחי לרכוש השכלה כזו על מנת לקבל את כל הידע והכלים הרלוונטיים בנושא.

לפני שנסביר מדוע חשוב לרכוש השכלה פיננסית ואיך בדיוק אפשר להיעזר בה, נציין שגם מי שחושב שיש לו את הכלים והידע, רצוי שיפנה לקורס מקצועי, ייתכן והוא ימצא שם כלים ודברים נוספים שיכולים לעזור לנו להתנהל נכון יותר מבחינה כלכלית, בין אם באופן אישי ובין אם באופן עסקי.

מדוע חשוב לרכוש השכלה פיננסית בצורה נכונה

נניח ואנחנו מנהלים משק בית ונעזרים בטבלת אקסל ניהול תקציב משפחתי. עלינו להבין כמה דברים. ראשית, איך אנחנו שומרים על איזון, על מצב בו אנחנו לא מבזבזים את כל הכסף שלנו בבת אחת, שנית, איך אנחנו מנצלים נכון דברים מסוימים שיכולים לעזור לנו, שלישית, עלינו להבין את עולם המושגים שאנחנו חיים בתוכו ומשפיע על חיינו.

השכלה פיננסית תעזור לנו בכך. בין אם זה להבין איך מייצרים תזרים מזומנים, חוסכים בעלויות על עמלות, רוכשים ביטוחים בצורה נכונה ועוד. כאמור, זה נכון גם לכל מה שקשור בעולם המקצועי, העסקי, בוודאי אם אין לנו ניסיון בתחום.

נכתב בשיתוף פיננקה השכלה פיננסית

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מהי בנייה ירוקה?

בנייה ירוקה היא אמנה המתקיימת בין כמה ערים במדינה. האמנה הזו מדברת על האפשרות לבנות בצורה ירוקה יותר, שתאפשר הגנה על איכות הסביבה כמה שניתן

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה