יד לספר תורה

יד לספר תורה

אין ספק כי כל אדם אשר נוטה לקרוא בתורה באופן קבוע, זקוק לצורך כך למכשיר ייעודי, אשר יוכל לסייע לו להמשיך לעקוב אחר המילים והמשפטים, מבלי לאבד את רצף הקריאה. יד לספר תורה מהווה כלי ייעודי מסוג זה, אשר נועד לאפשר לכל אדם לקרוא בתורה בצורה רציפה ונטולת עצירות. למעשה, כדאי לדעת כי יד מסוג זה נקראת בשפה המקצועית גם "אבצע", היות ומטרתה להצביע על המיקום המדויק בספר התורה, המטרה להמשיך בלימוד הקדוש. היום ניתן למצוא ביהדות לא מעט סוגים שונים של תשמישי קדושה, שנועדו להפוך את הטקסים הדתיים לחגיגיים ומיוחדים יותר. תשמישים אלו כוללים למשל גביעים מהודרים לקידוש, צלחות כסף מעוצבות לקידוש וכמובן מגוון רחב של מצביעים לספר תורה, העשויים לרוב מכסף ונהנים מחן ויוקרה שלא ניתן למצוא בשום סוג אחר של מצביע, בדקו מבחר פריטים באתר נטפים חנות יודאיקה.

יד לספר תורה – מהי החשיבות שלה ומדוע כדאי להשקיע בכך?

כאמור, המצביע הינו תשמיש קדושה מוכר וידוע, אשר מעניק תחושה חגיגית ומרשימה יותר לכל פעולת הקריאה בתורה. ניתן להשתמש במצביע על מנת לעקוב אחר הטקסט בזמן הקריאה בתורה, על מנת למנוע את איבוד הרצף ודילוג על מילים ומשפטים שלמים. כמו כן, כדאי לדעת כי אחת המטרות העיקריות של היד לספר תורה, היא למנוע מהקורא בתורה לגעת בקלף בידיים שלו. רוב האנשים נוטים לקרוא תוך כדי סימון המיקום שלהם בטקסט באמצעות האצבע, דבר שגורם לכיתוב להימרח. יש לזכור כי הקלף אינו סופג את הדיו בצורה טובה, ולכן מגע עם האצבע עלול לפגוע בכיתוב ואף לפסול זמנית את ספר התורה. כמו כן, כדאי לדעת כי אחת מגזרות החכמים אוסרת על המגע הישיר בקלף, היות והדבר קשור לענייני טומאה וטהרה.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מהו טיפול C.A.T.?

מהו טיפול C.A.T.?

C.A.T הוא ראשי תיבות של המילים Customized Autism Treatment, שמשמעותן היא טיפול מותאם אישית לסובלים מאוטיזם. את שיטת הטיפול C.A.T פיתחה טלי אנגור, בהכשרתה רוקחת

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה