השקעה סולידית ונזילה

השקעה סולידית ונזילה

השקעה סולידית ונזילה, מתייחסת לנכסים שניתן להמיר אותם בקלות למזומנים. נכס שניתן להמיר אותו בקלות למזומן, דומה למזומן עצמו מכיוון שניתן למכור את הנכס עם השפעה מועטה על ערכו כל רגע ורגע.

השקעה סולידית ונזילה

בדרך כלל, אנחנו רואים נכסים נזילים כזהים למזומנים, שכן ערכם נשאר זהה במידה רבה כאשר הם נמכרים. חייבים להיות כמה גורמים כדי שנכס נזיל ייחשב כנזיל:

עליו להיות בשוק מבוסס, עם מספר רב של רוכשים מעוניינים, ועם יכולת העברת הבעלות בקלות. נכסים נזילים הם סוג הנכס הבסיסי ביותר, המשמש את הצרכנים והעסקים כאחד.

מזומן או נכס?

מזומנים, נחשבים לנכס נזיל בשל יכולתם להיות נגישים בקלות. מזומן, הוא מטבע חוקי בו יכולה החברה להשתמש להסדרת ההתחייבויות השוטפות שלה.

לדוגמא, הכסף בחשבון הצ'ק, בחשבון החיסכון או בחשבון אחר, נחשב נזיל מכיוון שניתן למשוך אותו בקלות להסדרת התחייבויות בכל רגע שתבחרו לעשות זאת.

בכלל, בכל מה שקשור להשקעות, אנחנו ממליצים לכם לעשות זאת בשיטות החדשות באמצעות
השקעה סולידית לטווח ארוך ולאחר לימודים בסיסיים של צורות ההשקעה המועדפות עליכם.

שווי מזומנים

דוגמאות לשווי מזומנים ואגרות חוב:

מניות וניירות ערך סחירים, הנחשבים לנכסים נזילים מכיוון שניתן להמיר נכסים אלה למזומן בפרק זמן קצר יחסית במקרה חירום פיננסי.

תיק השקעות המנוהל היטב ובו כסף ממשקיעים שונים, משולב ומושקע במגוון ניירות ערך פיננסיים שונים, כולל מניות ואגרות חוב – במקום לרכוש מניות בודדת, המשקיעים קונים מניות של קרן נאמנות.

עם זאת, עסקאות אלה מבוצעות על ידי מנהל הקרן או באמצעות מתווך, ולא בשוק פתוח. קרנות נאמנות נחשבות נזילות מכיוון שמשקיעים יכולים למכור את מניותיהם בכל עת ולקבל את כספם תוך מספר ימים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה