ההסתדרות הציונית – הגוף הארגוני של התנועה הציונית

ההסתדרות הציונית

לאורך ההיסטוריה של ההסתדרות הציונית ניתן לציין אינספור פעולות ותרומות שסייעו בעליית היהודים לארץ ישראל ושינוי פני ההיסטוריה. הפעילות של ההסתדרות נפרשת למשך תקופה ארוכה עוד מקום המדינה, והיא מהווה את הגוף הארגוני של התנועה הציונית ברחבי העולם.

בשמת 1897 קמה לה ההסתדרות הציונית העולמית ביוזמתו של הרצל, וזאת במטרה אחת עיקרית – להקים בית לעם היהודי בארץ ישראל. בחלוף השנים גייסה התנועה תרומות מבעלי הון יהודים אשר רצו לתמוך ברעיון העיקרי שעמד מאחורי התנועה, וכך היא הצליחה לעודד את יישוב היהודים בארץ ישראל בחלוף השנים.

השפעת התנועה על התיישבות היהודים

באמצעות רכישת קרקעות ועידוד עלייה עוד לפני קום המדינה, הצלחה ההסתדרות הציונית לעשות שינוי בפני השטח ולהביא לשינויים דרמטיים בהיסטוריה של העם היהודי. במקום שהעם היהודי ימשיך להיות תלוי במדינות אחרות, הרי שכעת, לאחר הקמת המדינה, הוא קם בזכות עצמו, עם צבא משלו ומקום משלו.

ההשפעה של ההסתדרות הציונית לאורך השנים באה במידה רבה מתרומות של יהודים עשירים שרצו לסייע בשינוי ובמטרה שהציבה התנועה, קראו בהרחבה באתר אוצר התיישבות. למרבה המזל היא הצליחה בסופו של דבר, והרי שהחזון של בנימין זאב הרצל בא לידי ביטוי עם הקמתה של המדינה היהודית בארץ ישראל ומימוש החזון שעמד לנגד עיניו עוד בסוף המאה ה-19.

שינוי פני ההיסטוריה באמצעות עשייה

ההסתדרות הציונית הוכיחה שחזון ועמידה עיקשת על מטרות מביאה בסופו של דבר לתוצאות בפני השטח. על אף הקשיים שהיו לאורך הדרך, לבסוף הגיעה לה הצהרת בלפור, ומשם עליית היהודים העלתה הילוך ולא פסקה עד היום. כיום כולנו עדים להצלחה של המדינה היהודית בארץ ישראל, אשר נחשבת למדינה עשירה, מצליחה וכזו שמהווה אור לעולם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה