מאיפה יש לחברות כוח אדם מאגרי עובדים?

כוח אדם

יש צורך רציני להבין את שוק העבודה הן בכדי למצוא עובדים והן בכדי למצוא עבודה. ברגע שנבין מי הם השחקנים השונים בשוק, איך הם פועלים, מה ההבדלים ביניהם ומדוע הם מבצעים כל פעולה ופעולה נוכל לפעול בצורה הרבה יותר חכמה ונבונה. לימוד השוק צריך להתבצע הן על ידי המעסיקים והן על ידי העובדים. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי אחד השחקנים החשובים ביותר בשוק אלו הם חברות כוח האדם. עליכם לדעת כי חברות אלו מגייסות עובדים רבים וזאת במגוון שיטות בכדי לתת מענה למעבידים. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי יש תחומים שלמים שבהם עובדים רק עם חברות כוח אדם מכיוון שיש קושי אדיר לגייס עובדים בדרכים אחרות. עליכם לדעת כי חברות כוח האדם מגייסות את העובדים שלהם במגוון שיטות כמו גיוס מאתרי אינטרנט ועד פרסום בלוחות מודעות בעיתונים.

מה ההבדל בין פניה אל חברת השמה לחברת כוח אדם?

שוק העבודה הוא שוק מאוד מתוחכם וככזה יש בו הרבה יותר שחקנים רק מאשר חברות כוח אדם. על רקע זה אנחנו חייבים לציין כי בשוק יש גם חברות השמה ועל כן רבים רוצים לדעת מה ההבדל בין חברת השמה לחברת כוח אדם. אם כן יש לצייןכי קודם כל לרוב בחברת כוח אדם העובד יקבל את המשכורת מהחברה והוא לא יהיה עובד ישיר של החברה בה הוא עובד. לעומת זאת לרוב בחברת השמה החברה רק תפנה את העובד אל מקום העבודה ואם הוא יתקבל לעבודה הוא יהפוך לעובד מן המניין בחברה ויעבוד בה באופן קבוע ולא יהיה קשור יותר אל חברת ההשמה.

האם משתלם לפנות אל חברת השמה?

כשמדובר על גיוס עובדים בחינם, יש לציין כי לרוב חברות השמה יפעלו בשוק ההייטק ואילו חברות כוח אדם יפעלו בשווקים של צווארון כחול. על רקע זה יש לציין כי פעמים רבות הדרך היחידה למצוא עבודה בהייטק היא לפנות אל חברת השמה וזהו משהו שאתם צריכים לתת עליו את הדעת ולהכירו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה