מה העונש על נהיגה בשכרות לנהג חדש?

מה העונש על נהיגה בשכרות לנהג חדש?

בשנים האחרונות די הקשיחו במדינת ישראל את חוקי התעבורה, כך שאם למשל לפני 15 שנה נהג חדש אשר סיים שלושה חודשים עם מלווה, היה יכול להתחיל לנסוע גם עם רכב מלא. כיום לעומת זאת, אחרי שהסתיימה תקופת המלווה (שהוארכה אף היא) נהג חדש יוכל לקחת עמו שני אנשים בלבד לתקופה מסוימת – וכן הלאה. מעבר להקשחת תהליך ההכשרה, גם העונשים לנהגים חדשים הפכו לקשים יותר, זאת בעקבות שלל סיבות ובראשן, הציפייה כי אדם שרק עכשיו סיים את תהליך ההכשרה יהיה הרבה יותר זהיר ומודע לחוקי הכביש.

נהיגה בשכרות

נהיגה בגילופין היא עבירת תעבורה קשה מאוד, אשר גוררת בעקבותיה פסילה מנהלתית של 30 ימים כאקט ראשוני – כאשר בעבר המחוקקים אף ניסו להשריש חוק חדש בו לשוטרים הייתה הזכות להחרים את הרכב לאותו נהג, באותו רגע. מיותר לציין כי שיטה זו לא צלחה.

נהג חדש למשל, יספוג עונש כבד יותר מאדם שנוהג בכביש כבר עשר שנים ולא ביצע עבירה מיוחדת. אם שוטר תפס נהג חדש אשר נוהג בגילופין, החוק אומר דבר אחד פשוט: שנתיים שלילת רישיון באופן אוטומטי, כאשר אם העבירות יימשכו ולא ניתן להשפיע על אותו נהג, העונשים עלולים לעלות בהתאם ובסופו של דבר אף להוביל אותו לכלא. בל נשכח כי רף האלכוהול המותר לנהג חדש נמוך פי חמש מכמות האלכוהול המותרת לנהג ותיק.

ענישה על נהיגה בשכרות

לאחר הפסילה המנהלתית ל-30 יום, הנהג ייקרא לבית המשפט בשביל לספק הסברים בפני השופט ולהסביר כיצד הגיע למצב הזה. עם השנים החוקים נהיו יותר כבדים, כאשר כיום העונש המינימלי על נהיגה בשכרות לנהג חדש הוא שלילה של רישיון הנהיג שנתיים ותוספת של עשר נקודות.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הפתרון שנקרא הלוואה בערבות מדינה, הומצא עבור עסקים קטנים ובינוניים שנתקלים בקשיים כלכליים כמו תזרים מזומנים וכדו'. שכאשר הוא מגיע לבנק לבקשת הלוואה הנהלת הבנק

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה