פירוק שיתוף במקרקעין – איך תבחרו מומחה אמיתי?

פירוק שיתוף במקרקעין - איך תבחרו מומחה אמיתי?

ענייני מקרקעין הם תמיד עניינים בעלי חשיבות רבה. וזאת כי כל קרקע עשויה להגיע לשווי רב מאוד. ולכן לקראת כל תהליך של מכירה, קנייה או פירוק שיתוף חשוב מאוד להיות מלווים עם מומחים בתחום. כי רק אפשר לצעוד בדרך הזו בצורה בטוחה וללא ספקות, ולהצליח להגיע לקו הגמר בידיעה כי כל התהליכים בוצעו כראוי, ואין מי שיצא ניזוק מהתהליך. כאשר מדובר על שותפים יש לכל אחד אינטרסים משלו וצדדים שחשוב לו לתת עליהם את הדעת. אך מנגד האינטרסים עשויים לנגוד זה את זה. מה שיביא במקרים לא מעטים לחילוקי דעות ואף למחלוקות של ממש.

כיצד אפשר לבצע פירוק מקרקעין בצורה הטובה ביותר?

כאשר מדובר על פירוק שיתוף במקרקעין של שני שותפים או יותר, יהיה עליהם להגיע לתמימות דעים בעניין הגורמים המקצועיים שיספקו להם שירות בתהליך. כי רק עם אנשי מקצוע יעילים ומומחים בתחום המקרקעין הם יוכלו לצלוח את הפירוק בצורה הבטוחה והיעילה ביותר, תוך מניעת ויכוחים ואי הבנות. אמנם לא תמיד מצליחים להגיע להבנה בשלב בסיסי זה. אך הוא חשוב לאין ערוך. כי ללא הסכמה מינימלית זו, אי אפשר להתקדם אפילו לא צעד אחד לשום כיוון שהוא.

שמאי מקרקעין מומחה

הגורם המקצועי שצריך להיכנס לתמונה המדוברת הוא שמאי מקרקעין בעל מומחיות רבה. תפקידו של שמאי הוא תמיד להעריך שווי של נכס ולקבוע מהו ערכו על בסיס נתונים קונקרטיים שונים. שמאים מכירים היטב את הענף והם יודעים אל נכון כיצד להבחין בפרמטרים שיש להם השלכה על הערך, וכך בהתאם גם להשיג הפחתת היטל השבחה. רק לאחר שבוחנים את הנכס לעומקו ומבינים מהו הערך המדויק שלו, ניתן להמשיך הלאה ולחלק אותו לשותפים לפי החלוקה הנכונה והצודקת ביותר.

החלק של כל אחד מהשותפים

יש שותפות בה לכל אחד מהשותפים חלק זהה בקרקע, ואילו במקרים אחרים השותפות אינה זהה. כלומר כל אחד השקיע בקרקע חלק בגודל שונה, מה שאומר שלכל אחד מהם זכות אחרת בקרקע. השמאות תכלול התייחסות לחלוקה הוגנת ונכונה של המקרקעין בין כלל השותפים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תכנית עסקית

תכנית עסקית – למה זה חשוב?

סטודנטים למנהל עסקים וכלכלה, יזמים, מפתחים, יוצרים ואנשי עסקים: כולם חייבים לבצע לפני כל פעולה או תהליך ייצור של המוצר שלהם, תכנית עסקית שתסייע להם

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה