לשון הרע באינטרנט – איך להתמודד?

1923348-min

על פי סעיף אחד עשרה אשר נקבע בחוק, אחריות ללשון הרע מוטלת על כתפי אמצעי התקשורת, לרבות – עיתונות, טלוויזיה ורדיו. כביכול אינטרנט לא מוגדר כיום בחוק כאמצעי תקשורת, אולם הטוען עשוי לטעון כי אין האחריות בשל לשון הרע באינטרנט. דנים במצב זה כיום בין כותי ביל המשפט, מכיוון שזה הוא תחום אפור בו שרוי עולם האינטרנט. עם חלוף השנים, רשת האינטרנט הפכה זה מכבר לאמצעי אשר כל אדם משתמש בו מדי יום ומביא לכדי חשפיה לכמות רבה של אינפורמציה אשר מצויה בו. העלאה של פרסום אל רשת האינטרנט הינה זמינה וכן פשוטה ביותר, דבר אשר הופך אותו לכדי מדיה תקשורתית המתעדכנת מדי יום. לצד היתרונות אשר גלומים בו מופיעים גם החסרונות אשר גלומים בו. ההיתכנות של שמירה על האנונימיות שלכם ברשת האינטרנט מביאה לתופעה אשר בה הרבה אנשים מעלים פרסומים אשר עשויים להסב נזק לאדם כל שהוא ומהווים היבט של לשון הרע. יש קושי למצוא את מי שהעלה פרסום ברשת האינטרנט שיש בו לשון הרע ולהביא ראיה לכך שאותו אדם כתב אותו, כדי להפנות אליו תביעה בשל לשון הרע. אי לכך ובהתאם לזאת, חרף העובדה כי החוק לא מתייחס ישירות לאינטרנט ככלי תקשורת, נקבע כי אפשר לכללו בו את רשת האינטרנט במסגרת של כלי תקשורתי בו אפשר לפרסם תוכן אשר כלול בו לשון הרע.

לשון הרע באינטרנט – איך להתמודד?

באם פורסם כנגדכם תוכן ברשת האינטרנט, אשר לעניות דעתכם יש בו דברי לשון הרע – ראשית כל, כדאי לכם לבצע פנייה אל אותו אתר בו הופיע תוכן זה ולבקש מבעליו כי יוריד את התוכן הזה. שנית כל עליכם לשכור את שירותיו של עורך דין, אשר מתמחה בדיני לשון הרע מעל גבי רשת האינטרנט. במידה ובעל האתר לא הוריד את התוכן האמור מהאתר שלו, עליכם להגיש תביעה לבית המשפט לצו עשה, אשר יורה לבעל האתר הזה להסיר את הפרסום שלכם, בשל כך שהוא מכיל תוכן של לשון הרע.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תכנית עסקית

תכנית עסקית – למה זה חשוב?

סטודנטים למנהל עסקים וכלכלה, יזמים, מפתחים, יוצרים ואנשי עסקים: כולם חייבים לבצע לפני כל פעולה או תהליך ייצור של המוצר שלהם, תכנית עסקית שתסייע להם

קרא עוד »
תוכנת מלאי מומלצת

תוכנת מלאי מומלצת

Estratech מסבירים כי המלאי הוא נושא חשוב מאוד בכל בית עסק אשר עוסק באספקת מוצרים שונים. ניהול מלאי הוא לא דבר פשוט, בייחוד כאשר מדובר

קרא עוד »
איטום גגות

איטום גגות

איטום גגות זו אומנות מודרנית של טיפוח המרחבים בה אנחנו חיים – כך שיישארו ויתמידו בחוסן שלהם פשוט להיות, ולתמוך אותנו לחיינו הטבעיים, במידת האפשר.

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה