איך מוציאים רישיון עסק?

איך מוציאים רישיון עסק?

כדי להפעיל עסק בישראל צריך להוציא רישיון רלוונטי – רישיון עסק. הוצאת הרישיון הינה תהליך שכולל מספר שלבים אותו צריך לעבור בהצלחה על מנת להגיע לשלב הסיום בו מקבלים את רישיון העסק.

השלבים שצריך לעבור

  1. תוכניות ומסמכים – לפני הכול צריך להכין תוכניות ומסמכים כנדרש. את זה יש לעשות לאחר שלומדים את התהליך ואת הנתונים של העסק המסוים. כך שמתאימים את המסמכים לפי הנתונים הללו ופועלים בחכמה על מנת לקצר את הדרך ככל האפשר.
  2. מדידת הנכס – על מנת להמשיך הלאה יש לבדוק את התאמת השטח להפעלת העסק. יש דרישות שונות שחובה לעמוד בהם כדי לקבל את הרישיון. בין השאר צריך לבצע מדידה של הנכס, לקבל אישורים מהרשות המקומית, ממכבי אש, מהמשטרה ומגופים נוספים שיערכו בדיקות במקום.
  3. ביקורת ותיקונים – הגורמים שצריכים לבצע בדיקות יגיעו למקום על מנת לערוך ביקורת. בהתאם למה שהם יגלו בשטח הם ידרשו ביצוע של תיקונים שונים. וזאת כדי להתאים את המקום לעסק ולכל הדרישות של כלל הגורמים הרלוונטיים. במידה והתבצעו שינויי בנייה במקום, יש להציג את האישורים הנדרשים לכך.
  4. יישום וקבלת הרישיון – לאחר שבעל העסק קיבל את ההנחיות בדבר התיקונים שעליו לבצע הוא יצא לדרך, ויתאים את השטח לדרישות הללו. לאחר מכן הוא יפנה שוב להזמין ביקורת שנועדה לבחון את השינויים ולוודא כי הכול תקין. רק אחרי בדיקה חוזרת ווידוא מטעם כלל הגורמים כי אכן המקום עונה על כל הדרישות, יקבל בעל העסק רישיון להפעיל את העסק שלו.

התהליך עשוי להיות מורכב וממושך, ובמהלכו יהיה על בעל העסק לקבל שירות מגורמים שונים כמו מתכנן אדריכלי, יועצים בתחומים שונים ועוד. המטרה היא לבצע את ההתאמה כנדרש, ולעמוד בדרישות של כלל הגורמים הרלוונטיים לקבלת רישיון עסק.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

טיפים לבחירת לוכדי נחשים

יש לכם נחש בבית וכעת אתם מחפשים לוכדי נחשים מקצועיים שיוכלו ללכוד אותו? בחירה של לוכד מקצועי צריכה להתבסס על מספר פרמטרים חשובים שיוכלו להפוך

קרא עוד »
מה מיוחד בשייט על הדנובה?

שייט נהרות , לא רק לעשירים

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מגלים כי שייט נהרות יכולה להיות חופשה מדהימה לכל הגילים ולסוגים שונים של אנשים. אבל מה שייט מסוג זה כולל?

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה