זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

המנגנון האחראי לכם שנקבל את הזכויות המגיעות לנו, הוא כמובן ביטוח הלאומי. מנגנון זה מבטיח שנקבל את הזכויות המגיעות לנו מהמדינה בה אנחנו חיים. כן, לצד הזכויות יש, כמובן, גם חובות ועל כל אלה, נרצה להרחיב במאמר חשוב זה.

זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

כדי לקבל זכויות משפטיות, רפואיות, קצבאות או כל דבר אחד שמגיע לאזרח רגיל מהמדינה, נצטרך לעשות כמה דברים לפני כן. ביטוח לאומי מאפשר לאזרחים לקבל את כל הזכויות המגיעות להם בצורה שווה וללא משוא פנים.

ומה קורה כאשר תושב זר בא לעיר? איך כל הזכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי (או אפילו החובות) יחולו עליו? ובכן, יש כמה דברים שתושבים זרים יצטרכו ללמוד עד הנושא, כדי להבין טוב מאוד כיצד עובדת המערכת האזרחים במדינה אליה הם מגיעים.

ביטוח לאומי ליורדים מהארץ

ביטוח לאומי מכיר בכל שישראלים (תושבי קבע) רבים יורדים מהארץ והוא נערך לכך בהתאם. בין אם אתם אזרחים חדשים או וותיקים, תמיד הזכויות שלכם יישמרו במערכות הביטוח הלאומי ובאמצעותן, תוכלו לקבל את כל המגיע לכם.

אז מי אמון על ביטוח הבריאות שלכם וכמובן גם של בני המשפחה שלכם? האם זה המעסיק שלכם שנייד אתכם לחו"ל? או שמא אתם צריכים לדאוג לביטוח פרטי בעצמכם? נראה שהתשובה לכך היא ברורה מאוד.

ביטוח לאומי לאזרחים הנמצאים בחו"ל

ביציאה לחו"ל מכל סיבה, יהיה עליכם להחליט אם לנתק את התושבות שלכם בארץ או לא. ההחלטה הזו, לא ממש תשפיעה על אזרחותכם, אלא על הזכויות וכמובן, איך לא, על החובות שלכם כתושבי המדינה.

אם בסופו של דבר החלטתם שלא לנתק תושבות מהארץ, אתם תחשבו כ- "תושבי ישראל השוהים בחו"ל". כתושבי ישראל השוהים בחו"ל, יחולו עליכם כל החובות שיש לאזרחי ישראל על פי חוק – ואתם מחויבים לשלם לביטוח לאומי דמי ביטוח בריאות וביטוח.

כמו כן, תהיו זכאים לקבל קצבאות לפי הכללים שנקבעו בחוק הישראלי. לכן תשלום ביטוח לאומי לשוהים בחול יש להסדיר בהקדם האפשרי ובמועד שנקבע לכם.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
חתונות קטנות – הטרנדים החמים של 2018
כל אחד רוצה להתחתן בצורה היפה והמרשימה ביותר שיש. ההבנה היא כי החתונה תישאר לעד חרוטה בראשנו וזה אומר...
קרא עוד »
נוב 08, 2018
עצות פנימיות: מה כדאי לדעת לפני שבוחרים ריהוט וכיסאות לעסקים
כמומחה מוביל בעיצוב ופונקציונליות של משרדים, אספתי תובנות שלא יסולא בפז בבחירת הרהיטים והכסאות...
קרא עוד »
מרץ 03, 2024
דמי פגיעה ביטוח לאומי
במאמר זה נרחיב בפני הקוראים אודות המושג 'דמי פגיעה' והליך קבלת דמי פגיעה וזאת על מנת שכל אחד אשר עבר...
קרא עוד »
מרץ 31, 2021