זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

המנגנון האחראי לכם שנקבל את הזכויות המגיעות לנו, הוא כמובן ביטוח הלאומי. מנגנון זה מבטיח שנקבל את הזכויות המגיעות לנו מהמדינה בה אנחנו חיים. כן, לצד הזכויות יש, כמובן, גם חובות ועל כל אלה, נרצה להרחיב במאמר חשוב זה.

זכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי

כדי לקבל זכויות משפטיות, רפואיות, קצבאות או כל דבר אחד שמגיע לאזרח רגיל מהמדינה, נצטרך לעשות כמה דברים לפני כן. ביטוח לאומי מאפשר לאזרחים לקבל את כל הזכויות המגיעות להם בצורה שווה וללא משוא פנים.

ומה קורה כאשר תושב זר בא לעיר? איך כל הזכויות של תושב חוזר מביטוח לאומי (או אפילו החובות) יחולו עליו? ובכן, יש כמה דברים שתושבים זרים יצטרכו ללמוד עד הנושא, כדי להבין טוב מאוד כיצד עובדת המערכת האזרחים במדינה אליה הם מגיעים.

ביטוח לאומי ליורדים מהארץ

ביטוח לאומי מכיר בכל שישראלים (תושבי קבע) רבים יורדים מהארץ והוא נערך לכך בהתאם. בין אם אתם אזרחים חדשים או וותיקים, תמיד הזכויות שלכם יישמרו במערכות הביטוח הלאומי ובאמצעותן, תוכלו לקבל את כל המגיע לכם.

אז מי אמון על ביטוח הבריאות שלכם וכמובן גם של בני המשפחה שלכם? האם זה המעסיק שלכם שנייד אתכם לחו"ל? או שמא אתם צריכים לדאוג לביטוח פרטי בעצמכם? נראה שהתשובה לכך היא ברורה מאוד.

ביטוח לאומי לאזרחים הנמצאים בחו"ל

ביציאה לחו"ל מכל סיבה, יהיה עליכם להחליט אם לנתק את התושבות שלכם בארץ או לא. ההחלטה הזו, לא ממש תשפיעה על אזרחותכם, אלא על הזכויות וכמובן, איך לא, על החובות שלכם כתושבי המדינה.

אם בסופו של דבר החלטתם שלא לנתק תושבות מהארץ, אתם תחשבו כ- "תושבי ישראל השוהים בחו"ל". כתושבי ישראל השוהים בחו"ל, יחולו עליכם כל החובות שיש לאזרחי ישראל על פי חוק – ואתם מחויבים לשלם לביטוח לאומי דמי ביטוח בריאות וביטוח.

כמו כן, תהיו זכאים לקבל קצבאות לפי הכללים שנקבעו בחוק הישראלי. לכן תשלום ביטוח לאומי לשוהים בחול יש להסדיר בהקדם האפשרי ובמועד שנקבע לכם.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

אוהלים למכירה

עריכת אירועים במקומות לא קונבנציונאליים, מצריכה היערכות מדויקת של כל הפרטים הרבים שמספקים אירוע במקום לא שגרתי. לפני שאתם מחפשים מהו הדבר החשוב ביותר לאירוע

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה