תמ"א 38 ופינוי בינוי – מהם ההבדלים?

3 סיבות לבצע תמ"א 38

תחת הכותרת של התחדשות עירונית ניתן להבדיל בין שתי תוכניות מרכזיות. האחת היא תמ"א 38 והשנייה היא פינוי בינוי. לכל אחת מהן מאפיינים אחרים וכל תכנית נועדה לתת פתרון למקרה אחר. במאמר זה נסביר מה ההבדל בין שני אלו.

תמ"א 38, מה זה?

תמ"א 38 הוא תהליך בו מחדשים בניין ישן וקיים בלי להרוס אותו. התהליך לוקח בחשבון את בעלי הנכסים במבנה ואת הזכויות שלהם בו, ודואגים לבצע את ההסכום בצורה כזו שהם מקבלים טובת הנאה. במבנה מבצעים שיפורים שונים וכן מוסיפים לו יחידות דיור נוספות. המטרה הינה להגדיל את ניצול השטח ולאפשר להציע יחידות דיור נוספות תוך שיפור הבטיחות ומתן תועלת לבעלי הנכסים במבנה. לדוגמה, הוספת חדרי ממ"ד, הוספת מעלית או חדר וכן הלאה.

פינוי בינוי, מה זה?

לעומת זאת פינוי בינוי הוא פרויקט שמתחיל בהריסה כללית של כל המבנה הישן. לאחר ההריסה מתחילים בבנייה מחודשת. גם כאן יקבלו בעלי הנכסים במבנה טובת הנאה, אם כי התהליך יהיה לרוב ממושך יותר. זאת מחמת העובדה שמדובר על בנייה של מבנה משלב היסודות ועד לגימורים הסופיים.

איזו תוכנית לאיזה מבנה?

יש להבין כי לכל מבנה יש להתאים את התוכנית המתאימה לו. זאת בהתחשב בגודל שלו, במצב הנוכחי שלו ובנתונים נוספים אחרים שמשליכים על אופן ההתחדשות העירונית שניתן לבצע במקום. אבל תמיד, בין אם מדובר על תמ"א 38 ובין אם מדובר על פינוי בינוי, צריך עורך דין מקצועי שילווה את התהליך כולו וייתן מענה לכל אחד מהצדדים שנוגעים לעניין. כך ניתן לשמור על הגינות ועל פעילות ששומרת על הזכויות של כל אחד מהנוגעים לעניין. היזמים, הדיירים ובעלי הנכס.צריכים עו"ד תמ"א 38 בירושלים? בקרו באתר: https://mg-firm.co.il/ >>>

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה רוב האמריקאים מחפשים לעצמם בבית חדש? מערכת סולארית!
בכל תקופה יש חידושים וטרנדים שונים שמשפיעים על הלך הרוח ועל הבחירות של האנשים שמחפשים לשפר את איכות...
קרא עוד »
אוג 29, 2019
הפצת שירים בעולם
אין ספק שמוזיקה היא אחת מצורות התקשורת האוניברסליות ביותר. יש לו את היכולת להתעלות מעל מחסומי השפה...
קרא עוד »
אוק 24, 2022
עושים שיפוץ בבית? בדקו על האפשרות של קונסטרוקציות בגבס
משפצים את הבית? תקופה אולי מורכבת אולי מאתגרת, אבל זו בוודאי הזדמנות לחדש את הבית, לשפר את המראה שלו...
קרא עוד »
אפר 02, 2022