תמ"א 38 ופינוי בינוי – מהם ההבדלים?

3 סיבות לבצע תמ"א 38

תחת הכותרת של התחדשות עירונית ניתן להבדיל בין שתי תוכניות מרכזיות. האחת היא תמ"א 38 והשנייה היא פינוי בינוי. לכל אחת מהן מאפיינים אחרים וכל תכנית נועדה לתת פתרון למקרה אחר. במאמר זה נסביר מה ההבדל בין שני אלו.

תמ"א 38, מה זה?

תמ"א 38 הוא תהליך בו מחדשים בניין ישן וקיים בלי להרוס אותו. התהליך לוקח בחשבון את בעלי הנכסים במבנה ואת הזכויות שלהם בו, ודואגים לבצע את ההסכום בצורה כזו שהם מקבלים טובת הנאה. במבנה מבצעים שיפורים שונים וכן מוסיפים לו יחידות דיור נוספות. המטרה הינה להגדיל את ניצול השטח ולאפשר להציע יחידות דיור נוספות תוך שיפור הבטיחות ומתן תועלת לבעלי הנכסים במבנה. לדוגמה, הוספת חדרי ממ"ד, הוספת מעלית או חדר וכן הלאה.

פינוי בינוי, מה זה?

לעומת זאת פינוי בינוי הוא פרויקט שמתחיל בהריסה כללית של כל המבנה הישן. לאחר ההריסה מתחילים בבנייה מחודשת. גם כאן יקבלו בעלי הנכסים במבנה טובת הנאה, אם כי התהליך יהיה לרוב ממושך יותר. זאת מחמת העובדה שמדובר על בנייה של מבנה משלב היסודות ועד לגימורים הסופיים.

איזו תוכנית לאיזה מבנה?

יש להבין כי לכל מבנה יש להתאים את התוכנית המתאימה לו. זאת בהתחשב בגודל שלו, במצב הנוכחי שלו ובנתונים נוספים אחרים שמשליכים על אופן ההתחדשות העירונית שניתן לבצע במקום. אבל תמיד, בין אם מדובר על תמ"א 38 ובין אם מדובר על פינוי בינוי, צריך עורך דין מקצועי שילווה את התהליך כולו וייתן מענה לכל אחד מהצדדים שנוגעים לעניין. כך ניתן לשמור על הגינות ועל פעילות ששומרת על הזכויות של כל אחד מהנוגעים לעניין. היזמים, הדיירים ובעלי הנכס.צריכים עו"ד תמ"א 38 בירושלים? בקרו באתר: https://mg-firm.co.il/ >>>

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
צ'קים מעוצבים ואיך זה תורם למיתוג העס
המאמר באדיבות אופסט קולור חשבתם שצ'ק הוא פריט ארכאי בעיצוב מיושן? מהיום כבר לא. לגמרי לא. כי צ'ק הוא...
קרא עוד »
דצמ 24, 2020
הדרכת נוער – להשפיע על העתיד של הילדים
אם אתם מחפשים את הדרך להשפיע על העתיד של הילדים שלכם חשוב שתכירו סדנאות וגם הרצאות נוער כמו גם הדרכות...
קרא עוד »
ינו 22, 2022
החזרי מס לשכירים – אל תשאירו את הכסף שלכם בקופת המדינה
לא מעט שכירים חיים את חייהם מבלי לתת את הדעת להטבות השונות שהמדינה מעניקה להם בתחום המס. רובם הולכים...
קרא עוד »
נוב 10, 2018