דמי פגיעה ביטוח לאומי

1250304 (3)-min

במאמר זה נרחיב בפני הקוראים אודות המושג 'דמי פגיעה' והליך קבלת דמי פגיעה וזאת על מנת שכל אחד אשר עבר תאונת עבודה, יהיה מודע לזכויות שלו. התחילו לקרוא!

מהם דמי פגיעה?

המוסד לביטוח לאומי משלם דמי פגיעה לכל מבוטח אשר עבר תאונת עבודה וכתוצאה מכך איבד את היכולת לעבוד ואת היכולת להרוויח הכנסה. דמי פגיעה ביטוח לאומי מגיעים רק למבוטח שמוכיח שאינו יכול לעבוד בעבודתו או בעבודה מתאימה מסוג שונה וזאת כתוצאה מהפגיעה אותה הוא חווה כתוצאה מתאונת העבודה.

דמי פגיעה – תנאי זכות

הנכם זכאים לדמי פגיעה מאת המוסד לביטוח לאומי באם אתם מבוטחים במוסד לביטוח לאומי וממלאים את המחויבות שלכם כלפי המוסד וזאת באם כמובן המצאתם למוסד לביטוח לאומי תעודה רפואית ראשונה לנפגע בעבודה, כנדרש. שימו לב בתעודה הרפואית חובה שתהיה רשומה אותה אבחנה רפואית בגינה אינכם יכולים לעבוד ותקופה מוגדרת שבה אינכם יכולים לעבוד מבחינת הרופא המטפל. תנאי נוסף אשר מצטרף לשני התנאים הקודמים הוא שיש לכם הוכחה שלא עבדתם וזאת כתוצאה מהפגיעה.

חשוב לדעת שאינם זכאים לאותם דמי פגיעה ביטוח לאומי באם אינכם מבוטחים על ידי המוסד לביטוח לאומי.  באם עבדתם באותה תקופה שבה הצהרתם שלא עבדתם, באם נפגעתם בזמן שעברתם הכשרה מקצועית או בשיקום מקצועי ולא הייתה שום פגיעה בהכנסה שלכם בעקבות התאונה. אנשים נוספים אשר אינם זכאים לדמי פגיעה ביטוח לאומי הם אסירים, עצירים ועובדים זרים ששוהים בישראל באופן לא חוקי.

כמה מקבלים?

תשלום דמי פגיעה ביטוח לאומי הם עבור הימים בהם לא עבדתם ונזקקתם לטיפול רפואי. התקופה המקסימלית היא עד 90 יום.  דמי הפגיעה לעצמאי ישולמו בהתאם לתקופת אי הכושר עבודה ותמיד מנכים את 12 הימים הראשונים. באם אתם שכירים תקבלו 75% מההכנסה עליה שילמתם ביטוח בשלושה חודשים טרם התאונה לחלק ל- 90.

לייעוץ מקצועי הכנסו לאתר שלנו – https://yozma-rights.co.il/.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מגשי אירוח בהרצליה

מגשי אירוח בהרצליה

כל מי שביקר בהרצליה בתקופה האחרונה לא היה יכול להתרשם משני דברים מרכזיים. האחד זה העובדה כי הרצליה היא בית לכמה מחברות ההייטק המובילות בארץ

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה