היתרי פליטה – במה מדובר?

היתרי פליטה הם סוג של מערכת סחר בפליטות. הם נועדו להפחית את פליטת גזי חממה. היתרי פליטה משמשים לרוב בצורה של תעודות הניתנות להחלפה בין גורמים מזהמים. שוק היתרי הפליטה הוא דוגמה ל-cap and trade, שהיא דרך לשלוט בזיהום על ידי הגבלת כמות המזהמים שניתן להשתחרר לאטמוספירה. ניתן לקנות ולמכור היתרי פליטה בבורסות או שניתן להקצות אותם באמצעות סוכנות ממשלתית.

היתרי פליטה – מידע נוסף על כך

היתרי הפליטה הם סוג של סחר בזיהום המשמש להפחתת זיהום האוויר. היתרים אלו ניתנים על ידי הממשלה כדי להסדיר את כמות הפליטות שחברה יכולה לייצר. הממשלה צריכה לוודא שהחברות לא פולטות יותר מכמות הפליטות שהוקצו להן ולהיפך. היתרי הפליטה נוצרו בשנות ה-90 כמאמץ של הסוכנות להגנת הסביבה של ארצות הברית (EPA) להפחית את זיהום האוויר. הם הוצגו משתי סיבות:

– ליצור תמריץ פיננסי לחברות להשקיע בטכנולוגיה חדשה ובמקורות אנרגיה נקיים יותר

– להפחית פליטות התורמות לבעיות איכות אוויר מקומיות ואזוריות, גשם חומצי, רמות אוזון, התחממות כדור הארץ וכו'.

היתרי הפליטה הם סוג של היתר שמונפק על ידי הממשלה כדי לאפשר פליטת מזהמים ספציפיים לאוויר. הם מונפקים בדרך כלל על מנת לעמוד בתקני איכות האוויר.

לקבלת ייעוץ סביבתי >>>

מסייע ברגולציה על פליטת מזהמים

היתר פליטה הוא תעודה המאפשרת למחזיק לשחרר כמות מסוימת של מזהמים לאוויר. היתרי פליטה ניתנים בדרך כלל לחברות או ארגונים, אשר לאחר מכן יכולים למכור אותם לגופים אחרים. שוק היתרי הפליטה הוא חלק חשוב משוק הפחמן והוא צומח בהתמדה בשנים האחרונות, קראו על פחם פעיל.

היתרי פליטה הם סוג של היתר סחיר המאפשר למחזיקים בהם לשחרר כמויות מסוימות של מזהמים לאוויר. אישורים אלה ניתנים בדרך כלל לחברות או ארגונים, אשר לאחר מכן יכולים למכור אותם לגורמים אחרים. שוק היתרי הפליטה הוא חלק חשוב משוק הפחמן והוא צומח בהתמדה בשנים האחרונות.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

שעבוד דירה

כאשר אנחנו רוצים לקחת הלוואה מהבנק, הוא יעשה בדיקה האם הוא יכול לתת לנו את ההלוואה שאנחנו צריכים, באיזה תנאים הוא יכול לתת לנו את

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה