הגדלת אשראי: הלוואה או מסגרת?

הגדלת אשראי

כל מי שנכנס לאתר האינטרנט של הבנק שלו, קיבל בוודאי לפחות פעם אחת הצעה להגדיל את מסגרת האשראי או לחילופין, לקבל הלוואה מהבנק בשביל לבצע רכישות שונות. זה לא משנה אם חשבון העו"ש שלו בזכות או במינוס.

הבנקים מציעים ללקוחות שלהם להגדיל מסגרת אשראי או לקבל הלוואה, בלי קשר לשאלה הבסיסית, האם הם צריכים את זה, ולו בגלל סיבה אחת מאוד פשוטה, כך הבנק יכול ליהנות מהריביות והעמלות שהלקוח משלם. גם אם הן נמוכות, עדיין הבנק יכול להרוויח. השאלה היא, מה אנחנו מרוויחים בכל אחת מן האופציות.

לשם כך, עלינו להבין את ההבדלים שבין שתי האופציות וכן, מה היתרונות ומה החסרונות של כל אופציה.

לפני שנתחיל יש להדגיש, בטרם מחליטים לקחת הלוואה או להגדיל מסגרת אשראי, רצוי להתייעץ עם גורם מקצועי ולראות שזה אכן הכרחי ושאכן אתם יכולים לעמוד בתנאים בכל אחד מהמקרים, מספר לנו אבנר הייזלר.

הגדלת מסגרת אשראי – היתרונות והחסרונות של הפעולה

מהי הגדלת מסגרת אשראי – ובכן, כל מי שמחזיק כרטיס אשראי יכול להוציא מדי חודש סכום מסוים. הסכום נקבע על ידי חברת האשראי, בהתאם לסוג הכרטיס, הוצאות והכנסות, אבנר הייזלר מסביר. במידה ויש צורך, אפשר להגדיל את מסגרת האשראי, כך שיהיה ניתן לשלם דרכו יותר.

יתרונות – זה מאפשר הרבה יותר גמישות מדי חודש, מאפשר לבצע רכישות יותר משמעותיות ללא חשש שהכרטיס ייחסם, לא חייבים לחלק בתשלומים עבור רכישות מסוימות וכך אפשר להימנע מתשלום ריביות.

חסרונות – תשלום עמלות גבוהות יותר , יוצר פתח למצב בו נרכוש הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים בפועל.

ומה לגבי הלוואה מהבנק?

הלוואה היא מצב בו אנחנו מקבלים סכום כסף מסוים באופן מיידי, את כל הסכום בבת אחת לצורך מסוים, כך אומר אבנר הייזלר.

שנדבר על היתרונות? ובכן, אם יש לנו צורך בהוצאה כספית גדולה באופן מיידי, הרי שההלוואה יכולה לחסוך מאיתנו את הצורך לפתוח תוכניות חסכון, לשלם מהעובר ושב. הלוואה גם יכולה לסגור עבורנו חובות, מינוס בבנק ועוד. ומה לגבי החסרונות? למעשה, אנחנו צריכים להחזיר את ההלוואה בתנאים מסוימים, צריך לשלם ריביות, זה יכול להגביל אותנו בשלבים מאוחרים יותר.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה