מהו טיפול קוגניטיבי התנהגותי

2034109-min

כל אדם יש בו את יכולות וכוחות הנפש שלו. כל אחד מסוגל להתמודד למעשה עם כל מה שהחיים אמורים לזמן לפתחו. הבעיה היא שאנחנו לא פעם משבשים בידיים את מנגנוני ההישרדות שלנו בעצם זה שאנחנו חיים בצורה לא נכונה. הסטרס והטירוף של העולם הזה מוביל אותנו לא פעם לעיוותי חשיבה ולהתנהגות לא נורמטיבית ולא בריאה. התוצאה היא שיבוש של כל החיים שלנו מבחינה נפשית ורוגע פנימי.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי – זה הפתרון

במקרים רבים, מה שצריך זה טיפול קוגניטיבי התנהגותי. טיפול שלמעשה משלב את הפסיכולוגיה בתוך מערך החיים הסדיר של המטופל. האדם שסובל מקבל למעשה את הכלים הכי מעשיים והכי מתאימים עבורו שהם בעצם מתוך ארגז הכלים הפרטי שלו. הוא ימצא את עצמו מבין איך עליו להתמודד ואיך הוא יכול לעזור לעצמו בכוחות עצמו, בכוחות שהוא קבל מעצם בריאתו וקיומו בעולם.

לא יאומן עד כמה שהטיפול הזה עשוי להיות יעיל ואפקטיבי ולהוביל לתוצאות משמעותיות ממש. האדם שסובל מגלה למעשה כי יש לו דרכי התמודדות ואפשרות לפתור לעצמו את בעיותיו בכוחות עצמו.

פונים לטיפול מקצועי

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לטיפול פסיכולוגי או טיפול קוגניטיבי התנהגותי, יש לפנות אך ורק אל אנשי מקצוע אשר מכירים היטב את כל הנושא של טיפול נפשי פסיכולוגי. רק אדם כזה יוכל להבין ולהעניק למטופל את הכלים הנכונים והמתאימים לו.

אסור אף פעם להפקיר את הנפש ולפנות אל אדם שהוא לא מספיק מקצועי על מנת שהוא זה שיטפל בנפש. הנזקים עשויים להיות חמורים מאוד והתוצאות הרון אסון ממש. קורה לא פעם שמטיפול כזה רק מסתבכים. אך ברור כי טיפול מקצועי משפר את איכות החיים ומעניק כלים עוצמתיים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מה זה החזרי מס?

החזר מס הוא החזר מיסים ששולמו על הכנסה. בדרך כלל היא מונפקת על ידי הממשלה למשלמי מסים ששילמו יתר על המידה את המסים שלהם. החזרי

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה