הסדרת מעמד לידועים בציבור עם בן זוג זר

1255664 (4)-min

ככל שעולמינו נפתח – כך מתרבים הקשרים הזוגיים בין אזרחים ישראלים ובין אזרחים זרים, אין להתכחש לכוחה של האהבה והיא אכן חוצה ימים ויבשות.

 יחד עם זאת, אותם זוגות שמעוניינים להסדיר את מעמדו של בן הזוג הזר ולחיות את חייהם בארץ, צריכים להתמודד עם בירוקרטיה סבוכה ומתישה ועם הליכים מתמשכים שאורכים שנים, וגם אז – לא תמיד הם מצליחים.

הקשיים בדרך אל הסדרת המעמד

משרד הפנים מקשה מאוד על בני הזוג שאחד מהם הינו אזרח זר. בין היתר דורש משרד הפנים מבני הזוג להוכיח כי הקשר ביניהם כנה, אך גם אם בני הזוג מציגים הוכחות חד משמעיות לכך שהקשר שלהם כנה, הבקשה להסדרת המעמד אינה מאושרת באופן אוטומטי.

גם בני זוג ידועים בציבור וגם זוגות נשואים צריכים להתמודד עם הליכים מתמשכים. הליכים אלו מתחילים לפני שבני הזוג מגישים בקשה ודורשים מבני הזוג לנהוג בסבלנות רבה, שכן הם נמשכים מספר שנים. במקרה של בני זוג ידועים בציבור, יהיה על בני הזוג להתמודד עם הליכים שנמשכים 7 שנים, כאשר (כפי שצוין) גם זוגות שמבצעים את כל המוטל עליהם ועומדים בדרישות, לא תמיד מצליחים. ברור כי מצבים אלו מתסכלים וגורמים לכאב רב.

מדוע חשוב לקבל סיוע מעורך דין שמתמחה בהסדרת מעמד לבן זוג זר?

כדי להגדיל את סיכויי הצלחה ולהביא לכך שבסופו של התהליך יוסדר מעמדו של בן הזוג הזר ובני הזוג יוכלו לחיות את חייהם בישראל, חשוב לקבל סיוע מעורך דין שמתמחה בהסדרת מעמד של ידועים בציבור שאחד מהם הוא אזרח זר. ניסיון לחסוך כספים במקרים כה רגישים עלול להוביל לכך שבני הזוג יותשו מהתהליך ושבקשתם לא תתקבל. משרד הפנים עשוי שלא להסדיר את מעמדו של בן הזר בשל מילה שנאמרה או בשל מסמך שמולא או הוגש בצורה לא נכונה.

עורך דין מקצועי שמתמחה בהליך הסדרה של ידועים בציבור שאחד מהם הינו אזרח זר יחזיק בידע הדרוש כדי להתמודד עם ההליכים המתישים. עורך הדין יכיר את בני הזוג, יכין איתם את הבקשה, יגיש אותה בצירוף המסמכים הדרושים, יבנה עם בני הזוג אסטרטגיה טובה, יכין אותם לקראת הראיון במשרד הפנים ויסביר להם על כל התהליך, כך שהם יבינו היטב כל שלב ושלב. עורך דין מקצועי שמתמחה בתחום ימשיך ללוות את בני הזוג לאורך כל שלבי התהליך ויסייע להם להתמודד עם קשיים שונים. במידת הצורך יגיש עורך הדין ערר או יפנה לערכאות.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

Business Intelligence

Business Intelligence – BI – מה זה?

BI או בינה עסקית זה שם כולל למערכות מחשוב אשר אחראיות אשר קיבוץ המידע שקיים וזורם בעסק והפיכתו לכלי רלוונטי בעבור מקבלי ההחלטות. בעזרתו כלי

קרא עוד »
ארונות

ארונות הזזה או ארונות פתיחה?

מתקשים להחליט האם לבחור בארונות הזזה או ארונות פתיחה? בכדי לעשות לעצמכם קצת סדר ולהבין טוב יותר את היתרונות והחסרונות של כל אופציה, יהיה כדאי

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה