התחדשות עירונית התפתחות בענף הנדל״ן

התחדשות עירונית היא מונח המשמש לתיאור תהליך העיור וצמיחת הערים. תהליך ההתחדשות העירונית נמשך עוד מימי קדם, אז נוסדו ערים.

התחדשות עירונית כפי שמציעה חברת גורקן יזמות, היא תהליך שבו אזור מפותח מחדש במטרה להעלות את ערכו הכלכלי והחברתי. היא מונעת מהביקוש של האזרחים, שרוצים לחיות בסביבה שיש בה יותר מרחב וירוק. המטרה העיקרית של התחדשות עירונית היא לתת מראה חדש לעיר ולהפוך אותה לאטרקטיבית יותר. התהליך מתרכז בדרך כלל סביב רחובות העיר, אך הוא יכול לכסות גם אזורים אחרים כמו פארקים וכיכרות, מתחמי ספורט וחורשות.

בתהליך של התחדשות עירונית עם גורקן נדל"ן למשל, מתחיל תהליך פיתוח של ערים חדשות וטובות יותר. מדובר בחלוקה מחדש של קרקעות ליצירת אזורי מגורים חדשים, יצירת פארקים ואזורי בילוי, הכנסת מערכות תחבורה ציבורית וכו׳.

העיר תל אביב למשל, עוברת פרויקט גדול של התחדשות עירונית. מטרת הפרויקט היא ליצור עיר חדשה ומודרנית עם מבנים מודרניים, עיצוב עירוני חדש ומודרני עם התמקדות משמעותית ברחובות ידידותיים להולכי רגל, ובניינים מעוצבים ומשובחים עם חנויות ושירותים המספקים פעילות קהילתית. במרכז העיר תל אביב נמצאת תחנת הרכבת המרכזית של העיר (מבשר לעתיד), אצטדיון הכדורגל שלה (הגרסה המודרנית של ארז גיל), וכמה מוזיאונים כמו מוזיאון ישראל הנודע (שנוצר על ידי אחד מתלמידיו של לב) ואזור קרוב לתחנת הרכבת הישנה.

המטרה של התחדשות עירונית היא להפוך את הערים לאטרקטיביות יותר, ובכך גם להפוך את החיים בעיר מסוימת למקום מגורים עם איכות חיים טובה יותר. בנוסף, התחדשות עירונית מסייעת למשוך אל העיר יותר ויותר אנשים המעוניינים להשקיע בנדל״ן באזור, ולרכוש דירות. כל זה קשור לעלייה בביקוש לדירות ובתים בשל העלייה בתנאי החיים באזור ובאטרקטיביות שלו.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
ניהול מבנים גדולים – ממה צריך להזהר בתחום ניהול מבנה גדול?
כל התחום הזה של ניהול מבנים הוא נושא מורכב מאוד. היות והניהול של מבנים גדולים מחייב שיתוף פעולה של כל...
קרא עוד »
ינו 16, 2022
נעלי כלה נוחות – למה חשוב להתייחס לנוחות?
הרבה פעמים כשנשים מבקשות לרכוש נעליים לקראת יום החתונה שלהן, באופן טבעי הן משקיעות זמן ומחשבה בחיפוש...
קרא עוד »
פבר 07, 2022
ניקיון משרדים בפתח תקווה – נקודות שצריך לחשוב עליהן
בתור בעלי משרדים בפתח תקווה או בכל מקום אחר, נרצה בוודאי לשמור על כך שהם יהיו נקיים כל הזמן, בין אם זה...
קרא עוד »
ינו 07, 2021