איך תכינו את עצמכם נפשית לפני הניתוח?

ניתוח הוא תהליך פולשני ובעל משמעות עצומה. ככל שאנחנו מודעים יותר לעניין כך אנחנו מתמודדים עם חששות ואולי גם עם חרדות. איך תתבצע ההרדמה? האם הפעולה תצליח? איך נרגיש כאשר נתעורר? כל אלו שאלות שרצות בראש ומאתגרות אותנו מול מתח אמיתי. לכן חשוב מאוד שכל מטופל יכין את עצמו לקראת הניתוח. ולא מדובר רק על הכנה טכנית או רפואית, אלא על הכנה נפשית.

להגיע רגועים לניתוח

חשוב מאוד להגיע רגועים לניתוח. השלווה של המטופל נחוצה וחששות שמנקרים בהחלט עלולים להעיק ולגרום לכך שהמטופל יגיע לניתוח עייף וחסר אנרגיה. דבר שכמובן לא תורם להצלחה של הטיפול. כל אחד יכול למצוא כלים עצמיים שירגיעו אותו. אלו מחשבות חיוביות על הניתוח, תקווה כי הוא אכן יצליח, ומחשבות על התוצאות הטובות שהוא יביא לאחר תקופת ההחלמה. מחשבות חיוביות בהחלט מועילות ומצליחות להשקיט את החששות שצובטים את הלב.

לקבל ליווי ותמיכה

כמו כן ניתן להיעזר בגורם חיצוני. הווי אומר לקבל חיזוק מבן משפחה או ידיד קרוב שיכול לעודד ולתמוך בכם לקראת הניתוח. כדאי מאוד שזה יהיה מישהו קרוב שמכיר אתכם היטב, והוא יודע איך לדבר אתכם בנימה שאכן ספק לכם גלולת הרגעה. כאשר בן משפחה או חבר מרגיע, משדר שאתם בוחרים נכון ועושים את הצעד המתאים ביותר – אתם יכולים להגיע שלווים יותר ליום הניתוח.

תמיכה ומענה לכל שאלה

בנוסף חשוב לקבל מענה לכל שאלה ותמיכה מהמנתח כמו למשל לפני התחלת ניתוח להקטנת חזה. כאשר הוא נמצא כאן למענכם, עונה על שאלות ומרגיע את החששות, אתם מגיעים רגועים ושלווים לניתוח. אתם מקבלים את מלא האינפורמציה ואת התחושה שאתם נמצאים בידיים טובות. הרגשה חשובה כל כך שעוזרת לכם לשמור על שלווה!

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
שוק ההון איך זה בדיוק עובד? ביג שוט ילמדו אתכם כל מה שאתם צריכים לדעת
סביר להניח שלא פעם שאלתם את עצמכם, איך בדיוק עובד שוק ההון, כיצד משקיעים בו, כיצד מרוויחים, לאן הולך...
קרא עוד »
מרץ 19, 2019
הוצאת טופס 4 באיזור תל אביב
כל רשות מקומית קובעת את אופן ההתנהלות שלה בנושא קבלת טופס 4 לצורך אכלוס של בית פרטי או של בניין משותף....
קרא עוד »
מאי 12, 2020
מהו טיפול C.A.T.?
C.A.T הוא ראשי תיבות של המילים Customized Autism Treatment, שמשמעותן היא טיפול מותאם אישית לסובלים מאוטיזם. את שיטת...
קרא עוד »
נוב 11, 2019