מה ההבדל בין תאונה בדרך לעבודה לבין תאונת עבודה מבחינת הזכויות שלכם?

1971454-min

תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה במקום העבודה בדרך לשם או חזרה ממנו. אולם אין מדובר כאן במקשה אחת, קיים הבדל בין תאונה במקום העבודה ותאונה שהתרחשה בדרך לעבודה. על כל מקרה, לנפגעי עבודה יש זכויות והם גם אמורים לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי. מי שהפך להיות נכה כתוצאה מהעבודה, יקבל גם קצבת נכות.

תאונה בדרך לעבודה וזכויות

מי שנפגע בתאונה בדרכו למקום העבודה, הוא בעל זכויות. חשוב כאן להדגיש בכדי לממש את הזכויות, כדאי ומומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד המומחה בתחום. כאשר מתרחשת תאונה בדרך לעבודה, תהיו זכאים לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי אך לא רק, גם מחברת הביטוח.

תביעה בגין זכויות

מי שנפגע בדרך לעבודה, יכול לממש את כל הזכויות המגיעות לו. המוסד לביטוח לאומי, תפקידו הוא להעניק פיצוי לנפגע, בגובה של 75% מהנזק שנגרם לעובד. את ההפרש תשלם חברת הביטוח. כל מי שעבר תאונה חייב גם לפנות לביטוח הלאומי ולא רק לחברת הביטוח, שכן אם לא פנה, סכום הפיצויים יהיה נמוך יותר מ 75%. כמו כן, גם מחברת הביטוח הוא לא יקבל את מלוא הסכום לו הוא זכאי.

מהי פגיעה בעבודה?

תאונה במקום העבודה, כשמה כן היא. לא בדרך למקום העבודה ולא חזרה ממנו. כל מי שנפגע במקום עבודתו זכאי לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי. מדובר ב 75% מסך ההכנסה שלו. אולם, גם כאשר מקבלים דמי פגיעה, מהסכום ינוכה תשלום למס הכנסה, פוליסת בריאות והתשלומים לביטוח לאומי.

אם הפגיעה בכושר העבודה איננה מלאה, אזי דמי הפגיעה יהיו נמוכים יותר. בנוסף, אם הביאה לאובדן כושר עבודה, והמעסיק מפטר את העובד, הוא זכאי לקבל פיצויים בגין הפיטורים.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

ביטוח סיעודי

כך תבחרו ביטוח סיעודי

הביטוח הסיעודי הוא ביטוח המסייע לכל הזקוק לכך להתמודד עם עלויות הטיפולים הסיעודיים. הפוליסה אותה כולנו מכירים היא פוליסת הביטוח הקבוצתית של קופת החולים. אך

קרא עוד »
ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים נחשב לאחד הביטוחים החשובים והחיוניים ביותר בתחום. כל מהנדס חייב לדאוג לעצמו לביטוח המקיף והאיכותי ביותר, היות וכל אחד עלול למצוא

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה