מה ההבדל בין תאונה בדרך לעבודה לבין תאונת עבודה מבחינת הזכויות שלכם?

תאונת עבודה היא תאונה שהתרחשה במקום העבודה בדרך לשם או חזרה ממנו. אולם אין מדובר כאן במקשה אחת, קיים הבדל בין תאונה במקום העבודה ותאונה שהתרחשה בדרך לעבודה. על כל מקרה, לנפגעי עבודה יש זכויות והם גם אמורים לקבל פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי. מי שהפך להיות נכה כתוצאה מהעבודה, יקבל גם קצבת נכות.

תאונה בדרך לעבודה וזכויות

מי שנפגע בתאונה בדרכו למקום העבודה, הוא בעל זכויות. חשוב כאן להדגיש בכדי לממש את הזכויות, כדאי ומומלץ לשכור את שירותיו של עו"ד המומחה בתחום. כאשר מתרחשת תאונה בדרך לעבודה, תהיו זכאים לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי אך לא רק, גם מחברת הביטוח.

תביעה בגין זכויות

מי שנפגע בדרך לעבודה, יכול לממש את כל הזכויות המגיעות לו. המוסד לביטוח לאומי, תפקידו הוא להעניק פיצוי לנפגע, בגובה של 75% מהנזק שנגרם לעובד. את ההפרש תשלם חברת הביטוח. כל מי שעבר תאונה חייב גם לפנות לביטוח הלאומי ולא רק לחברת הביטוח, שכן אם לא פנה, סכום הפיצויים יהיה נמוך יותר מ 75%. כמו כן, גם מחברת הביטוח הוא לא יקבל את מלוא הסכום לו הוא זכאי.

מהי פגיעה בעבודה?

תאונה במקום העבודה, כשמה כן היא. לא בדרך למקום העבודה ולא חזרה ממנו. כל מי שנפגע במקום עבודתו זכאי לקבל פיצויים מהביטוח הלאומי. מדובר ב 75% מסך ההכנסה שלו. אולם, גם כאשר מקבלים דמי פגיעה, מהסכום ינוכה תשלום למס הכנסה, פוליסת בריאות והתשלומים לביטוח לאומי.

אם הפגיעה בכושר העבודה איננה מלאה, אזי דמי הפגיעה יהיו נמוכים יותר. בנוסף, אם הביאה לאובדן כושר עבודה, והמעסיק מפטר את העובד, הוא זכאי לקבל פיצויים בגין הפיטורים.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מסיבות לעובדים במועדונים – כל מה שצריך לדעת
אתם יודעים מדוע גוגל כל כך מצליחים? מדוע אפל ואמזון הן החברות עם שווי השוק הגדול ביותר בעולם? אין ספק...
קרא עוד »
נוב 08, 2018
למה מועדון לקוחות הוא קריטי לעסק שלך
עד שנות ה-90 מי שהיה בבעלותו עסק סביר להניח כי היה מסודר בחיים. בעלי עסקים ואין זה משנה אם אנחנו מדברים...
קרא עוד »
נוב 01, 2018
משרדים להשכרה ברחובות לכל סוגי החברות – כיצד מוצאים מקום נפלא לעבוד בו?
אם יש לכם עסק, חברה קטנה או גדולה, או שאתם בכלל פרילנסריים ועצמאיים - חשוב שתדען כי באמצעות משרדים...
קרא עוד »
אוק 30, 2018