עורך דין לשון הרע

Depositphotos_13359820_xl-2015-min

עורך דין לשון הרע יכול להיות שימושי במיוחד עבר כל אדם, אשר פגע או נפגע מאדם אחר בשל פרסום לשון הרע. חשוב לדעת כי בארץ ישנו חוק איסור לשון הרע, שמטרתו להגן על הכבוד והשם הטוב של כל אדם. לכן במידה ונפגעתם מאדם אחר אשר השמיץ אתכם או את העסק שלכם, ניתן להגיש נגדו תביעת פיצויים. כדאי לציין כי ישנה הפרדה בין לשון הרע עם או ללא כוונה לפגוע, היות ובמידה והאדם פרסם את דבריו בפומבי מתוך הכוונה לפגוע, מדובר על עבירה פלילית. בכל מקרה, כדאי תמיד להתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת להבין מהן האופציות העומדות לרשותכם וכיצד ניתן לפעול בצורה הנבונה ביותר.

עורך דין לשון הרע – מתי כדאי לפנות אליו לייעוץ משפטי?

קודם כל, חשוב להבין כי כל התחום של לשון הרע הינו תחום מורכב ומסובך, היות ובתי המשפט נוטים לפרש את הסיטואציות השונות בהתאם לפסקי דין שונים. לכן חשוב להתייעץ ישר עם עורך דין שמתמחה בתחום, על מנת לקבל הערכה מדויקת של סיכויי הזכייה בתיק. כמו כן, כדאי לזכור כי עורך דין מקצועי ומנוסה, יידע להעריך את גובה הפיצוי בצורה המדויקת ביותר, דבר שיכול להשפיע על ההחלטה האם להמשיך בכיוון הזה או לוותר. כדאי לזכור כי על מנת להגיש תביעת לשון הרע, יש להוכיח שני פרמטרים מרכזיים- פוטנציאל פגיעה בשמו הטוב של האדם ופרסום הדבר ברבים. יש לציין כי הפרסום יכול להתבצע בכל דרך אפשרית, החל מפרסום בכתב, פרסום של תמונה או סרטון וכדומה. כדאי לציין כי פרסום בפייסבוק למשל, עלול לחשוף כל אדם לתביעה מסוג זה, במידה והפוסט משמיץ אדם מסוים או את העסק שלו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

הקסם של השפה הספרדית

הקסם של השפה הספרדית

מאז שאתם זוכרים את עצמכם ספרדית הייתה שפה שרציתם ללמוד? אז למה שלא תעשו זאת? קסמה של השפה הספרדית מוכר לעולם כולו, שכן מיליוני בני

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה