איך אפשר לחיות עם קרע ברצועה הצולבת ללא ניתוח?

אם יש לך קרע ברצועה הצולבת, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לנתח אותה בהקדם האפשרי. אם תחכה יותר מדי זמן, הפציעה עלולה להוביל לנזק קבוע. עם זאת, ישנם אנשים רבים שאינם רוצים לעבור ניתוח ורוצים לדעת כיצד הם יכולים לחיות עם קרע ברצועה צולבת ללא ניתוח.

יש כמה דרכים שאתה יכול לעשות זאת. אחד מהם הוא על ידי ביצוע תרגילי פיזיותרפיה לברך שלך מדי יום. על ידי ביצוע התרגילים הללו, האזור הפגוע יחלים מהר יותר ותוכל להימנע לחלוטין מניתוח.

קרע ברצועה צולבת – איך היא באה לידי ביטוי? 

רצועה צולבת קרועה היא פציעה שכיחה שעלולה לגרום לכאבים עזים, נפיחות וקשיי הליכה. ישנן דרכים רבות לעזור להפחית את הכאב ואי הנוחות של מצב זה, אך לא תמיד יש צורך בניתוח. קבלו מידע באתר של ד"ר ליאור לבר על ניתוח קרע ברצועה הצולבת הקדמית.

אפשרויות טיפול ברצועה צולבת קרועה ללא ניתוח:

-חבילות קרח: יש למרוח שקית קרח על האזור הפגוע למשך 20 דקות בכל פעם.

-פיזיותרפיה: פיזיותרפיה יכולה לעזור להקל על הכאב ולשפר את טווחי התנועה.

משככי כאבים: משככי כאבים יכולים לעזור להפחית את חומרת הכאב, אך יש להשתמש בהם בזהירות מכיוון שהם יכולים להסוות תסמינים של פציעות אחרות.

-מתיחת PNF (Proprioceptive Neuromuscular facilitation (PNF): מתיחת PNF עוזרת להגדיל את טווח התנועה ולהפחית התכווצויות שרירים במפרק הפגוע.

משך זמן ההחלמה

רצועה צולבת קרועה יכולה להיות פציעה הרסנית עבור ספורטאי. תהליך ההחלמה יכול להימשך חודשים ואף שנים, קראו עוד באתר https://www.arthrosportmd.com. עם זאת, ישנן כמה דרכים שבהן תוכל לנהל את הכאב ולמנוע את החמרה של הברך ללא ניתוח.

הנה כמה דרכים להתמודד עם הכאב של קרע ברצועה צולבת:

  • להניח שקיות קרח על הברך 
  • קח איבופרופן או פרצטמול לפי הצורך 
  • השתמש בקביים שיעזרו לך ללכת, אך הימנע מהעמדת משקל יתר על הרגל עד שהנפיחות יורדת.
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

open space או משרד – מה עדיף?

כשמדובר בעיצוב המשרד, האם כדאי לך ללכת על מתווה פתוח או סגור? התשובה לשאלה זו משתנה מעסק לבית עסק. ישנם גורמים רבים שיש לקחת בחשבון

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה