השלבים בעריכת פטנטים

השלבים בעריכת פטנטים

ישנם מספר שלבים בעריכת פטנטים, שלא ניתן לוותר עליהם. עורך פטנטים מקצועי ומיומן, יהיה כמובן בקיא בכל השלבים האלו וידע כיצד להתנהל נכון מול משרד הפטנטים. ישנם לא מעט חוקים, תקנות ודרישות שונות הקיימות הן בחוק והן בהנחיות שמשרד הפטנטים מבקש מכל מגישי הבקשות השונים. יש צורך להכיר את כל הפרטים האלו לעומק, להבין בדיוק כיצד להגיש את הבקשה, כיצד לנסח את הרעיון, אלו תרשימים או ציורים חשוב לצרף וכדומה. ניתן כמובן לבצע את הגשת הפטנט באופן עצמאי, אך ללא ידיעה מלאה של כל הדרישות השונות, ישנה סבירות גבוהה כי הרעיון שלכם לא יאושר כפטנט בלעדי, כלומר לא יהיו לכם שום זכויות עליו. כמו כן, הגשה לא מדויקת עלולה למנוע את ההגנה המתאימה על הפטנט, דבר שעלול ליצור לא מעט מצבים לא נעימים. לכן מי שמעוניין להגן על ההמצאה שלו בצורה הטובה והמלאה ביותר, מומלץ שיעזר בשירותיו של עורך פטנטים מקצועי ומנוסה ממשרד כץ פרזנטי ושות'.

השלבים בעריכת פטנטים – כדאי להכיר ולהבין

ישנם מספר שלבים עקרוניים שחשוב להכיר, על מנת להבין את הדרך שיש לבצע עד לרישום הפטנט במשרד הפטנטים. אחד השלבים החשובים ביותר הוא בחירה בעורך פטנטים מקצועי ומנוסה, שידע כיצד לקדם את הבקשה שלכם בצורה היעילה והמהירה ביותר. ניתן לערוך פטנט בשתי צורות עיקריות – בקשה מלאה לפטנט או לחילופין בקשה מצומצמת לפטנט. כאשר מדובר על הבקשה המלאה, מדובר למעשה על בקשה מפורטת ביותר הכוללת בתוכה את כל פרטי הפטנט. בקשה זו מוגשת במסגרת בינלאומית או לאומית. לעומת זאת, בקשה מצומצמת הינה בקשה חלקית בלבד, אשר כוללת רק את עיקרי ההמצאה ללא כל הפרטים המלאים. בקשה זו מתאימה למסגרת של בקשה זמנית בארצות הברית. צורת הבקשה הנבחרת צריכה להתאים למסלול הפטנט האופטימלי עבורכם – בקשה זמנית, בקשה לאומית או בקשת PCT. בהתאם לסוג המסלול הנבחר, נקבעת הצורה שבה יש לערוך את הפטנט. הבחירה בין המסלולים השונים תלויה בתקציב של הממציא, רמת הדיוק והבהירות של ההמצאה וכמובן המטרה של ההמצאה.

לסיכום, השלבים בעריכת פטנטים אינם פשוטים, הם דורשים ידע מקצועי וניסיון קודם. לכן חשוב לבחור עורך פטנטים מיומן ואחראי.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מהי הלוואה בערבות המדינה?

הפתרון שנקרא הלוואה בערבות מדינה, הומצא עבור עסקים קטנים ובינוניים שנתקלים בקשיים כלכליים כמו תזרים מזומנים וכדו'. שכאשר הוא מגיע לבנק לבקשת הלוואה הנהלת הבנק

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה