משכנתא על נכס קיים

משכנתא היא הלוואה שבנק או מוסד פיננסי אחר נותן ללווה בתמורה לזכות השימוש בנכס כבטוחה. משכנתא משמשת לרוב אנשים שרוצים למחזר את ביתם ולקנות בית חדש.

המשכנתא היא סוג נפוץ מאוד של הלוואה.היא משמשת בדרך כלל לרכישת נכס ולאחר מכן למכור אותו. הקונה משלם את הריבית על ההלוואה עד שהנכס נמכר ביותר ממה ששילם עבורו.

כיום יש לא מעט סוגים שונים של משכנתאות: משכנתא לכל מטרה, משכנתא למסורבים, משכנתא על דירה שנייה, משכנתא על נכס קיים, משכנתא הפוכה ועוד. במאמר זה נדבר על משכנתא על נכס קיים

משכנתא על נכס קיים – כל מה שצריך לדעת בנושא!

משכנתא על נכס קיים, היא בעצם לקיחת הלוואה כנגד הנכס שלכם. ישנן המון סיבות מדוע אנשים בוחרים לקחת משכנתא על נכס קיים והן:

  • צורך בכסף נזיל לשם סגירת חובות, איחוד הלוואות
  • חיים נוחים ונטולי דאגה
  • קניית בית לילדים
  • ועוד.

אנשים רבים בוחרים לקחת משכנתא על נכס קיים, מאחר ואין ביכולתם לקחת משכנתא רגילה, אין להם את ההון הראשוני כדי לקבל משכנתא, לכן על מנת להשיג את הכסף הם צריכים לשעבד את הנכס שלהם.

איפה ניתן לקחת משכנתא על נכס קיים

כיום ניתן לקחת משכנתא על נכס קיים בבנקים השונים ובמקורות מימון חיצוניים. ישנם כיום לא מעט חברות שמציעות משכנתא על נכס קיים והלוואות גדולות אחרות. החוכמה היא כמובן לבחור בחברה או בבנק שמציע את ההצעה הכי משתלמת. כמובן לפני שאתם חותמים על לקיחת משכנתא וודאו כי אתם בוחרים בחברה אמינה ואיכותית או בבנק שיטיב עמכם. שימו לב לאותיות הקטנות בחוזה ווודאו כי אתם יודעים מה ההשלכות אם לא תעמדו בהחזרים החודשיים. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

נדלן ביוון

למה להשקיע דווקא ביוון?

משקיעים רבים מכל רחבי הארץ בוחרים בשנים האחרונות להשקיע את כספם מעבר לים. ישנן כמה סיבות מרכזיות שגורמות לרבים להתחיל לרכוש דירות דווקא ביוון. הסיבה

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה