איך יודעים שיש מולנו יהלום אמיתי?

איך יודעים שיש מולנו יהלום אמיתי?

מי שרוצה לרכוש טבעת נישואין, או עגילי יהלום, שרשרת עם תליון יוקרתי, צמיד טניס ועוד – רוצה לדעת כי התכשיט שיבחר, הוא בעצם כזה שיש בו יהלום אמיתי. כיום, בעולם עיצוב מתקדם – ישנן אבני חן ושאר חומרים שיוצרים תכשיטים שנראים משל הם משובצים ביהלומים אמיתיים. לכן חשוב לדעת לזהות יהלום. אז כיצד יודעים כי מדובר בדבר האמיתי? הנה כמה טיפים לזיהוי באדיבות מאור תכשיטים (http://www.mjm.co.il/):

תעודה גמולוגית

אחת האסמכתאות לכך שרכשתם תכשיט עם יהלום אמיתי, תגיע לידי ביטוי בקבלת תעודה גמולוגית. תעודה זאת מלווה רק יהלומים אמיתיים והיא מפרטת את פרטי היהלום, כגון: צלילות, גודל, משקל, חיתוך הפאות, צבע ושאר פרטים שמי שייצר את היהלום – יודע. התעודה חייבת להיות מאושרת ולעמוד בסטנדרטיים בינלאומיים! לכן יש לבחון את התעודה ואת האותנטיות שלה. בכך תדעו שגם האבן שאתם בוחרים אמיתית ועומדת בכל הסטנדרטיים והקריטריונים הבינלאומיים. 

ברק היהלום

כידוע, יהלומים הם מחצב טבע נדיר שלאחר ליטוש: הופכים לאבן יוקרתית ונוצצת. כדי לבחון את האמיתות של היהלום, יש לבחון אותו תחת זכוכית מגדלת ולאחר מכן מול האור. אם היהלום אמיתי – תראו ניצוץ בולט של צבעי קשת או צבעים אחרים. חשוב לדעת כי יהלומים אינם שקופים בדרך כלל, משום שהם חייבים להיות בעלי 52 פאות. אם היהלום שקוף וניתן לראות דרכו – ייתכן שהוא מזויף. 

זכוכית מגדלת

כדי לבחון את המקוריות של האבן, רבים פונים לצורף מקצועי. צורף יוכל לוודא את האותנטיות של יהלום, זאת באמצעות זכוכית מגדלת שתציג בועות, נקודות ושאר אלמנטים שמעידים על  כך שמדובר במחצב טבעי. אם אתם רוצים לרכוש יהלומים אמיתיים, פנו אל חנויות מוכרות ומוסמכות. 

חשוב לדעת!

כיום אפשר לרכוש תכשיטים באינטרנט ובכך להשוות מחירים של יהלומים. עם זאת, יש לוודא כי החנות מציעה זהב ויהלומים אמיתיים – ובכך להנות מתכשיטים במחיר נוח יותר. 

התעניינו לגבי תכשיטי יהלומים בהתאמה אישית!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תרומות

תרומות – כסף או מוצרים?

אחת המצוות החשובות ביותר שקיימות היא מתן תרומה. בין אם אנחנו אנשים דתיים ובין אם לאו, הרי שמדובר במצווה שכל אחד ירצה לקיים על מנת

קרא עוד »
איך בוחרים טרקטורונים

איך בוחרים טרקטורונים?

טרקטורון הוא רכב שטח אהוב בקרב קהיליית הנהגים שרואים בנהיגה חוויה לכשעצמה, ולא רק אמצעי כדי להגיע אל היעד. יש שעבורם רכב שטח הוא אתגר

קרא עוד »
רישוי עסק בת"א

רישוי עסק בת"א

עיריית תל אביב יכולה להציב לא מעט קשיים ליזמים שרוצים להקים עסק חדש בעיר. עליהם להציג תוכנית עסקית מפורטת, להציג חוזה שכירות ומספר חשבון לארנונה,

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה