איך יודעים שיש מולנו יהלום אמיתי?

איך יודעים שיש מולנו יהלום אמיתי?

מי שרוצה לרכוש טבעת נישואין, או עגילי יהלום, שרשרת עם תליון יוקרתי, צמיד טניס ועוד – רוצה לדעת כי התכשיט שיבחר, הוא בעצם כזה שיש בו יהלום אמיתי. כיום, בעולם עיצוב מתקדם – ישנן אבני חן ושאר חומרים שיוצרים תכשיטים שנראים משל הם משובצים ביהלומים אמיתיים. לכן חשוב לדעת לזהות יהלום. אז כיצד יודעים כי מדובר בדבר האמיתי? הנה כמה טיפים לזיהוי באדיבות מאור תכשיטים (http://www.mjm.co.il/):

תעודה גמולוגית

אחת האסמכתאות לכך שרכשתם תכשיט עם יהלום אמיתי, תגיע לידי ביטוי בקבלת תעודה גמולוגית. תעודה זאת מלווה רק יהלומים אמיתיים והיא מפרטת את פרטי היהלום, כגון: צלילות, גודל, משקל, חיתוך הפאות, צבע ושאר פרטים שמי שייצר את היהלום – יודע. התעודה חייבת להיות מאושרת ולעמוד בסטנדרטיים בינלאומיים! לכן יש לבחון את התעודה ואת האותנטיות שלה. בכך תדעו שגם האבן שאתם בוחרים אמיתית ועומדת בכל הסטנדרטיים והקריטריונים הבינלאומיים. 

ברק היהלום

כידוע, יהלומים הם מחצב טבע נדיר שלאחר ליטוש: הופכים לאבן יוקרתית ונוצצת. כדי לבחון את האמיתות של היהלום, יש לבחון אותו תחת זכוכית מגדלת ולאחר מכן מול האור. אם היהלום אמיתי – תראו ניצוץ בולט של צבעי קשת או צבעים אחרים. חשוב לדעת כי יהלומים אינם שקופים בדרך כלל, משום שהם חייבים להיות בעלי 52 פאות. אם היהלום שקוף וניתן לראות דרכו – ייתכן שהוא מזויף. 

זכוכית מגדלת

כדי לבחון את המקוריות של האבן, רבים פונים לצורף מקצועי. צורף יוכל לוודא את האותנטיות של יהלום, זאת באמצעות זכוכית מגדלת שתציג בועות, נקודות ושאר אלמנטים שמעידים על  כך שמדובר במחצב טבעי. אם אתם רוצים לרכוש יהלומים אמיתיים, פנו אל חנויות מוכרות ומוסמכות. 

חשוב לדעת!

כיום אפשר לרכוש תכשיטים באינטרנט ובכך להשוות מחירים של יהלומים. עם זאת, יש לוודא כי החנות מציעה זהב ויהלומים אמיתיים – ובכך להנות מתכשיטים במחיר נוח יותר. 

התעניינו לגבי תכשיטי יהלומים בהתאמה אישית!

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מאיר וילנסקי על עסקים

מאיר וילנסקי על עסקים

מאיר וילנסקי נחשב לאחד היועצים המובילים והמוכרים ביותר בעולם העסקים. כל מי שמעוניין לקדם ולפתח את העסק שלו, חייב להקשיב לטיפים ולעצות השונות, של אחד

קרא עוד »
שמאי להערכת דירה

שמאי להערכת דירה

פעמים רבות, יש צורך בהזמנת שמאי מקרקעין, לצורך הערכת דירה. יכולות להיות לכך סיבות רבות. לפעמים לוקחים משכנתא לצורך שיפוץ, ואז הבנק דורש הערכת שמאי.

קרא עוד »
עטים ממותגים

עטים ממותגים ואתם מסודרים

כל חברה חייבת להשקיע משאבים אדירים בפרסום וזאת עקב העובדה כי פרסום זו הדרך היחידה שאנו יכולים למשוך לקוחות חדשים. אך אי אפשר להתעלם מעובדה

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה