ביטוח עבודות קבלן כמה זה יעזור מול הקורונה

1936132-min

בימים כתיקונם כאשר קבלן רוכש פוליסת ביטוח לעבודות קבלניות הוא דואג ליצור לעצמו מעטפת בסכומים ניכרים, נגד אירועים אשר לא בשליטתו כמו לדוגמה פגעי טבע, סערות משמעותיות, רעידות אדמה ועוד.

ההשלכות של מגפת הקורונה

ההשפעות של מגפת הקורונה הן רוחביות ויצרו השלכות על ענף הבנייה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך. עובדים רבים לא הגיעו לעבודה מחשש להידבק, היה חוסר משמעותי בחומרי גלם וגורמי הניהול והפיקוח לא יכלו לבצע את כל העבודות מהבית. למרות ההכרזה על ענף זה כחלק ממשק לשעת חירום, הוא לא עבד במלוא התפוקה ובכל פרויקט יהיו עיכובים.

יזמים וקבלנים אשר בונים מבני מגורים, משרדים או מפעלים ייאלצו למסור את הנכסים בעיכוב. מי שנמצא בתחילת הדרך, לא קיבל היתרי בנייה במועד שתכנן ולכן כל מהלך הבנייה יהיה ארוך הרבה יותר מלוח הזמנים שתוכנן.

ההתייחסות למגפת הקורונה ככוח עליון

לאור ההשפעות מרחיקות הלכת וההפסדים הכספיים, ביקשו הגורמים אשר עוסקים בתחום זה מהמדינה להכיר במגפת הקורונה ככוח עליון, מסוג התרחישים שאדם לא יכול לצפות שהם יקרו בדיוק כמו כוח עליון. אם המדינה תיתן לכך הכרה, הרי שסעיף הביטוח הספציפי הזה יקבל משמעות ויכולת לפצות את הקבלנים, כיוון שמדובר במקרה ביטוח.

אך אם המדינה לא תכיר בכך, יוצר מצב שכל העלויות, ההפסדים וההשלכות הרוחביות יפלו על כתפיהם של הקבלנים. חברות רבות אשר אינן בעלות איתנות ויציבות פיננסית ולקחו עליהן מחויבויות רבות, אך ההכנסות לא נכנסו בפועל על פי המשוער עלולות לקרוס פיננסית.

ההכרה במגפה ככוח עליון היא זו שתוביל להקלה ולו במעט לכל ענף הנדל"ן בישראל אשר שרוי כרגע באי וודאות גדולה.

פנו עוד היום לקבלת הצעת מחיר לביטוח – https://www.simon-ins.co.il/.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה