באיזה עבירות תנועה צריך עורך דין תעבורה?

באיזה עבירות תנועה צריך עורך דין תעבורה?

אחד מתחומי המשפט הפופולאריים והשכיחים ביותר, הוא ללא ספק תחום התעבורה. מדובר על תחום שמתייחס אל עבירות תנועה וכל מה שקשור לעבירות המתבצעות בזמן נהיגה. אלו יכולות להיות עבירות הקשורות לנהיגה תחת שכרות, נהיגה במהירות מופרזת, נהיגה ללא רישיון ועוד שורה ארוכה של עבירות קלות או קשות. 

השאלה היא, האם בכל מקרה אנחנו נדרשים לשירותיו של עורך דין תעבורה. על פניו, בדומה למקרים אחרים, עבירות סמים, אלימות, מין או עבירות אחר, התשובה היא כן. הרי אנחנו לא בהכרח אנשי מקצוע, אנחנו לא עורכי דין ולא תמיד נדע כיצד לייצג את עצמנו מול המשטרה או מול בית המשפט. 

מצד שני, לא כל עבירה היא חמורה מספיק בשביל שנידרש לשירותיו של עורך דין. אנחנו צריכים לעשות גם את השיקול הכלכלי, האם משתלם לנו באמת לשכור עורך דין לכל מקרה. הרי עלות העסקתו יכולה להיות גבוהה לאין שיעור לעומת הקנס שנקבל או השפעת העונש על שגרת חיינו. 

מתי נידרש לשירותיו של עורך דין תעבורה?

בעיקרון, הכלל הוא ככל שהעבירה יותר חמורה כך גדל הצורך בשירותיו של עורך דין. יחד עם זאת, גם אם מדובר בעבירה קלה אך כזו שחוזרת על עצמה שוב ושוב, מוטב לפנות לעורך דין שייצג אותנו. מאחר והרבה פעמים לא רק סוג ואיכות העבירה משפיעים על הענישה אלא גם היבטים של היסטוריית הנהג משפיעה, חשוב מאוד לפנות אל עורך דין שידע לייצג אותנו ולנסות להפחית כמה שיותר מחומרת העונש. 

בסופו של דבר, זה יכול להשפיע עלינו בצורה מהותית ולשנות את ההשפעה של הענישה על חיינו כך או אחרת. אנחנו צריכים להכריע מה נכון מבחינתנו. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תכנון מס בינלאומי

מיסוי בינלאומי הוא תחום חשוב ומהותי עבור כל מי שחי בחו"ל או מקיים פעילות כלכלית בחו"ל. מדובר בתחום סבוך ומורכב הכולל בתוכו נושאים שונים שיש

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה