נכסים לוגיסטיים – מה זה ולאיזה שימוש מיועדים?

זמינות והגבלה של שטחים המיועדים לבניה, תפעול, ייצור ותעשיה, מחירי קרקע גבוהים, השפעה של ארגוני איכות הסביבה ועוד – כל אלו משפיעים על האופי והתכונות של מבנים ונכסים אחרים המיועדים לתעשייה. המגמה למיקומים לוגיסטיים יעילים יותר מגדילים את הביקוש במגזר העסקי והלוגיסטי לצורך פתרונות בניה בצורה אנכית, וזאת על מנת לפתור את בעיית המקום בצורה יעילה עם שימור אותה איכות ייצור. 

אז מה זה בעצם נכס לוגיסטי

נכס לוגיסטי מתייחס לכל שטח, אולם או מבנה המשמשים בתעשייה הכללית המגוונת – אחסון, איסוף חומרים, שמירת הזמנות והפצה של סחורות. לעתים קרובות יש להם פריסה דומה ולעתים גם שונה בהתאם לשימוש שלהם על ידי החברה המשכירה אותם במקום.

השפעת המסחר האלקטרוני על נכסים לוגיסטיים

מגמה השימוש בנכסים לוגיסטיים כאלו ואחרים מונעת מהצמיחה המהירה של המסחר האלקטרוני, שינוי בדרישות של הלקוחות וכן מהגידול בטכנולוגית האוטומציה המתוחכמת.

סוגים שונים של נדל"ן לוגיסטיים לצרכים שונים שכנראה תצטרכו

ישנם הבדלים גדולים בסוגי הנכסים הלוגיסטיים. קבוצת השקעות ונדל"ן בדרך כלל מסווגות אותם לשלושה סוגים שונים. פארקים עירוניים השייכים במיקומים פנימיים בתוך העיר ומשמשים כיעד אחרון למשלוח. הם גם מתאימים מאוד לפעולות מסחר, מכירות או בפס ייצור קל. 

פארקים לוגיסטיים בקנה מידה גדול יותר משמשים לעתים קרובות כשטחי משרדים, אזורי נותני שירותים לתעשייה ולוגיסטיקה, וגם כשטחי אחסון וייצור המוניים.

הסוג השלישי זה פארק עסקים, המנוצל בעיקר על ידי חברות קטנות עד בינוניות הדורשות הרחבה של העסקים המקומיים שלהן. פארק עסקים ממוקם בדרך כלל בקצה של אזורים עירוניים התופסים משטחים של למעלה מ-200 מ"ר. על מנת לדעת איזה סוג של נכס לוגיסטי אתם תצטרכו, אתם חייבים להבין את היקף העסק שלכם ומה הוא באמת צריך לצורך תפעול שוטף.

נכתב בשיתוף אתר wiser invest

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ללבוש טייץ לגברים ולצאת גבר
פעם נתפסו הטייץ כפריט לבוש נשי בלבד, אבל עם הזמן פריט הלבוש הזה נכנס בצעדי ענק למלתחה הגברית, ומצא...
קרא עוד »
פבר 06, 2020
מה זה וילונות חשמליים?
וילונות חשמליים אלו הם וילונות אשר ניתן לשלוט בהם מרחוק, בניגוד לווילונות רגילים, שצריך להזיז עם...
קרא עוד »
ספט 05, 2021
נוטריון לרוסית – אין עולה דובר רוסית שלא זקוק לו
אה האחרונה, היא העלייה מברית המועצות. דוברי רוסית לא מגיעים רק מרוסיה, אלא גם מכל הארצות שהיו חלק...
קרא עוד »
יונ 25, 2020