ירון מוראדי – מה זה יזמות?

הרבה מאוד ישראלים, בפרט צעירים, חולמים להיות יזמים. מבחינתם להיות יזם זה חופש, זה להיות עצמאי ולא להיות תלוי במעסיק כזה או אחר. כמובן שהחלום של יזמים רבים הוא לעשות כסף, ואז עולה שאלה, מה זה בדיוק יזמות, האם זה חופש או יצירת כסף ואולי בכלל שניהם.

מי שמתעסק לא מעט בשאלה הזאת הוא ירון מוראדי, יזם, בעל חברה, שעובד עם לא מעט בעלי חברות ומייעץ לחבר'ה צעירים שמבקשים להקים סטארטאפים או מתעסקים ביוזמות אחרות. הוא מתעסק בשאלה זו ועוסק לא פעם בדילמה האם מדובר בחופש לעשות את מה שאתה רוצה ולהגשים את חלומך או ביצירת כסף.

אנחנו במאמר זה ננסה להסביר את ההבדל בין יצירת כסף לחופש בכל מה שקשור ליזמות. חשוב לומר, אי אפשר להיות יזם בלי להיות חופשי, בין אם זה בגישה, במחשבה, ברוח ובוודאי באופן מעשי. כמו כן, המטרה בסופו של דבר של יזמות היא לעשות כסף. אף יזם לא עוסק בכך מתוך רצון אלטרואיסטי, אלא מתוך כוונה להרוויח.

אז מה זה יזמות?

לפי ירון מוראדי, מהות היזמות היא להיות חופשיים, לקבוע חזון ולהגשים אותו, להיות עם תשוקה למטרה מסוימת מתוך כוונה לעמוד בה. הכסף הוא תוצאה שמגיעה כשנמצאים בתחום הנכון, בשוק הנכון, עם התשוקה המתאימה ומייצרים ערך.

מה שמניע, בעיניי ירון מוראדי, להצלחה זה הדרייב והתשוקה, מתוך כוונה להגשים חזון מסוים. רק מי שיש לו תשוקה ויש לו את הדרייב הנדרש, יכול להצליח בכך. לכן הוא גם ממליץ ליזמים שפונים אליו, תמיד תהיו עם תשוקה, אל תשקיעו במשהו שאין לכם את התשוקה אליו והרצון להצליח בו.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

משכנתא למסורבים

ניגשתם לבנק, הבנתם שאתם יכולים לבדוק אפשרות למשכנתא על חשבון הנכס שלכם גם במידה ואתם בתקופה שבה המצב הכלכלי לא מי יודע מה, הגשתם בקשה

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה