מהו תקנון חברה בע"מ

כאשר רושמים חברה, יש דברים רבים כמובן שצריך לדאוג להם כבר מההתחלה לצורך הרישום ופתיחת החברה כדי לוודא פעילות תקינה ונכונה של החברה בע"מ, הן מהבחינה העסקית והן מהבחינה הפרוצדורלית וגם שתעמוד בכל מבחני ושלבי הבירוקרטיה השונים. כשמדובר מהבחינה העסקית ומבחינת ההתנהלות התקינה של חברה בע"מ כבר מתחילת דרכה, נהוג לבצע עריכת תקנון חברה והסכם מייסדים, שזהו מסמך חשוב ביותר כאשר רושמים חברה. התקנון עצמו נועד למעשה להסדיר את ההתנהלות ואת היחסים שיהיו בין הבעלים של החברה, כולל הדרך שבה תפעל החברה, כיצד היא תתנהל בתור חברה בע"מ, הגדרות האחריות וחלוקה של האחריות בין המייסדים של החברה, הנפקת ורישום המניות של החברה ועוד. לכן ברור שתקנון חברה הוא מאוד חשוב ומאוד מהותי עבור כל חברה בע"מ שקמה וצריך לתת התייחסות רבה ותשומת לב לתקנון חברה בע"מ. זהו בעצם מסמך משפטי לכל דבר אשר כאמור יקבע איך תתנהל החברה ולכן משום שמדובר במסמך משפטי, צריך לפנות אל עורך דין חברות ותאגידים שעוסק בתחום ושיש לו ניסיון בניסוח של תקנוני חברה על מנת שינסח את התקנון של החברה בעמ"מ.

מה אפשר למצוא בתקנון חברה?

בסעיפים השונים שיהיו בתקנון חברה בע"מ אנחנו יכולים למצוא תיאור של מטרות הפעילות של החברה, מגדירים את זהותם של הדירקטורים של החברה ואיך יפעל הדירקטוריון. בנוסף בסעיפי התקנון תהיה התייחסות כמובן גם לנושא של זהות בעלי המניות ותיאור של הון המניות בחברה, איך החברה מתכוונת לממן את פעילותה, כמו דרכי המימון, הלוואות בעלים, אם זה אשראי והלוואות מבנקים ועוד. בנוסף לכל אלה בתקנון החברה אפשר למצוא גם התייחסות לתפקידיו של המנכ"ל, שכרו, יחסו עם דירקטוריון החברה ועוד. 

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

תוכנת מלאי מומלצת

תוכנת מלאי מומלצת

Estratech מסבירים כי המלאי הוא נושא חשוב מאוד בכל בית עסק אשר עוסק באספקת מוצרים שונים. ניהול מלאי הוא לא דבר פשוט, בייחוד כאשר מדובר

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה