מהם דמי תאונה ולמי זה מגיע?

דמי תאונה

דמי תאונה משולמים על ידי המוסד לביטוח לאומי עבור מי שקרתה לו תאונה במרחבים שונים, כמו בביתו או בדירה שבה הוא גר. כמו גם עבור מי שנפגע בחופשה או בשעות הפנאי. בעוד שבשל התאונה נפגע כושרו לתפקד באופן בריא בחיי היום יום ובעבודתו.

דמי התאונה משולמים למבוטחים של המוסד לביטוח לאומי, בעוד שהם נקבעים בהתאם לאחוזי הנכות שיקבל התובע, כמו גם בהתאם לדיווח של רופא תעסוקתי ומכאן בהתאם לתנאי הזכאות של המבוטח. עם זאת, חשוב לדעת כי דמי תאונה אינם נקבעים עבור נפגעי תאונות עבודה. בשל תאונות כאלה יש לתבוע את המוסד לביטוח לאומי לקבלת פיצוי על כושר אבדן עבודה.

מה עושים בעת תאונה?

אם נפגעתם בתאונת דרכים. אם נפגעתם בשל נפילה. בעת משחק. בעת עלייה במדרגות או בכול סיטואציה אחרת – דעו כי עליכם לתבוע את חברת הביטוח הפרטית ובמקביל להגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי. בכך, לאחר קיומה של ועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, כמו גם לאחר חוות דעת והגשת המסמכים הרפואיים הדרושים – יש לתבוע את הזכויות שלכם. בעוד שהתנאים לקבלת פיצוי מהביטוח הלאומי הם כדלהלן:

  • הפיצוי ודמי התאונה יינתנו לתושבי ישראל שמלאו להם 18 שנה אשר טרם הגיעו אל גיל הפרישה.
  • הפיצוי יתאים גם עבור עובד שכיר או עצמאי שבעקבות התאונה לא יכול לתפקד במקום עבודתו או במקום עבודה אחר.
  • הפיצוי יינתן גם לעקרי בית שאינן מסוגלים לתפקד ביום יום.
  • תנאי נוסף לקבלת דמי תאונה הם כי התובע לא קיבל פיצוי אחר עבור אבדן של ימי עבודה או אבדן תפקוד.

מה עושים במקרה שהמוסד לביטוח לאומי מסרב להעניק את דמי התאונה?

במקרים כאלה יש לפנות לעורך דין המומחה בתביעת פיצויים מהמוסד לביטוח לאומי וכזה שיעזור לכם לקבל פיצוי מחברות הביטוח הפרטיות. עורכי דין מסוג זה יוכלו לסייע לכם לקבל אבחנה רפואית הגונה. הם יעזרו לכם להתמודד עם הבירוקרטיה שדרושה במהלכים כאלה, וייצגו אתכם בעת הגשת התביעה מול המוסד לביטוח לאומי.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

כתוב/כתבי תגובה