שאלות שישאלו אתכם בכל ראיון עבודה בהייטק

ראיון עבודה בהייטק

תחום ההיי-טק כבר מזה שני עשורים שהולך ומשגשג ונראה שמדינת ישראל היא מבין המובילות בתחום זה. הייטק כולל פיתוח תכנה וקוד הוא כולל יזמות בנושאים של מחשבים ואלקטרוניקה, הוא קשור גם לעולם הרפואה, לעולם האפליקציות והוא חולש על מגוון רחב של תחומים. 

אם סיימתם לימודי הייטק או קורס שיכול לשלב אותכם באחד המשרדים והחברות הגדולות והקטנות שעוסקות בתחום – אתם בוודאי רוצים להשתלב בצוות של הייטקיסטים שמספקים שירותים ועובדים תחת ארגונים וחברות הגדולות ביותר בתחום. 

אבל כדי להתקבל למשרה כזאת או אחרת חשוב שתכירו כמה שאלות לראיון עבודה שייתכן שישאלו אתכם בראיון עבודה. אז מה הן אותן שאלות? הנה מספר דוגמאות:

למה דווקא הייטק? 

יש לא מעט מראיינים שירצו לדעת מה הביא אתכם אל התחום. רבים רוצים לדעת אם מדובר בתשוקה אמיתית או רק דרך להרוויח יותר ויותר כסף. התכוננו לשאלה שכזאת. 

מה התוכניות שלכם לעתיד? שאלה כזאת ישאלו אותכם במרבית ראיונות העבודה, גם אם מדובר במשרה זמנית כאופר או בעבודה ברשת אופנה. חשוב לא להגזים ולומר שאתם "מתכוונים לבלות 20 שנה במקום", אבל כן יש להראות איזו מחויבות ורצון להישאר זמן רב במקום העבודה.

האם אתם יודעים לעבוד בצוות? 

כפי שציינו, עבודה בהייטק מתרחשת בדרך כלל בצוותים, לכן רצוי לדעת שאתם יכולים להשתלב בצורה טובה בצוות של מתכנתים, מפתחים ומהנדסים, לעבוד בהייטק דורש מכם עבודת צוות. 

מה ציפיות השכר שלכם? 

בדקו לפני הריאיון מהו ממוצע השכר של עובדים בתחום שבו אתם מומחים ונסו להתאים אותו למשרד שאתם מתמודדים אליה.

מה החסרונות שלכם?

שאלה נוספת שעלולה לעלות בכל ראיון עבודה. היו כנים, אל תגזימו עם תשובות כמו "אני דייקן מידי או יותר מידי נחמד" וספקו תשובות הגיוניות שמתאימות לכל אדם שנחשב שפוי אך בעל מוטיבציה. כך תוכלו להתקבל בקלות למשרות נחשקות.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה אתם חייבים לבדוק את דירוג האשראי שלכם?
החל משנת 2019 חוק נתוני אשראי קובע כי על כל אדם בוגר מעל גיל 18 יאספו הנתונים בבנק ישראל ויעברו למה שנקרא...
קרא עוד »
אוג 03, 2021
פשיטת רגל – למה צריך עורך דין לעניין?
פשיטת רגל היא תהליך שבו אדם או חברה פושטים רגל ואינם יכולים לפרוע את חובותיהם. זה יכול לקרות כאשר חברה...
קרא עוד »
ינו 28, 2023
רחמים שקלים – יוכל לסייע לכם רבות
ענף הבנייה הוא אחד הענפים הרווחיים בעולם. תהליך בחירת הקבלן כולל גורמים ושיקולים רבים כמו עלות,...
קרא עוד »
דצמ 14, 2022