כל מה שרציתם לדעת על הסדר עם נושים

כל מה שרציתם לדעת על הסדר עם נושים

נושים טורדים את מנוחתו של החייב במידה עצומה. הוא עלול לגלות שאין לו יום ואין לו לילה, אין לו שלווה ואין לו מנוחה. על כל שקל שהוא מרוויח יש כמה וכמה נושים שרוצים לקבל אותו לכיסם. והוא צריך לשלם את עלויות המחיה שלו ולנסות לשרוד בכל הסיטואציה המורכבת הזו. במצב כזה בו החייב ניצב מול נושים שלא נותנים לו מנוח הוא חייב לפני הכול להשיג לעצמו שקט ושלווה. איך עושים הסדר עם נושים?

צו פתיחת הליכים לקראת הסדר עם נושים

השלב הראשון שמבצעים לקראת הסדר עם נושים הוא צו פתיחת הליכים. צו זה מונע מהנושים את האפשרות להלחיץ ולדרוש את ההחזרים מהחייב בגלל שהוא נכנס להליך חדלות פרעון. מדובר על הליך מורכב למדי שבו החייב יוצא לדרך כלכלית חדשה שכוללת לפני הכול הסדר עם הנושים. זאת אל מול היכולות הנוכחית של החייב. בהליך זה בודקים את ההשתכרות של החייב ואת צרכי המחיה שלו. בוחנים כמה כסף ככל היותר מסוגל החייב להקדיש עבור המטרה החשובה של החזרי חובות. הסכום הזה יחולק בין הנושים באופן הוגן באמצעות כונס הנכסים שמקבל את הניהול של התיק כולו לידיים שלו. המטרה היא להגיע להסדר ולשקט מצד הנושים שיאפשרו לחייב לעמוד בהחזרים ולפרוע את החובות שלו במידת האפשר.

עורך דין מומחה לצורך ניהול נכון

חשוב להיות מודעים לעובדה שכל הליך כזה מצריך ליווי מקצועי של עורך דין מומחה אשר ילווה את החייב ויסייע לו למקסם את הזכויות שלו ככל שרק ניתן. במקרים בהם נבחר עורך דין מנוסה ומקצועי, ההליך יתבצע ביעילות רבה ויוכל להוביל את החייב למצב של שלווה יחסית וסיכויים לשיקום כלכלי.

למידע נוסף בנושא זה פנו לעו"ד אביתר כהן

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
רועי עזרא

רועי עזרא

רועי איש כלכלה אשר שמח לתרום מהידע שלו, קראו ותחכימו

אולי גם יענין אותך...

מיסוי בינלאומי – על מי זה חל?

המיסוי שאנחנו משלמים על כל מוצרי הצריכה והשירותים הבסיסיים בישראל, מהווה מעמסה על אנשים פרטיים ובעלי עסקים רבים. ואולם לצד זאת, ישנם לא מעט ישראלים

קרא עוד »

כתוב/כתבי תגובה