יתרונות שוק ההון

מיכאל פוליצר מסביר ששוק ההון הוא פלח חשוב מאוד במשק. זהו מקור העושר הגדול ביותר עבור מדינות רבות, והוא ממלא תפקיד מרכזי בפיתוח הכלכלי של מדינות רבות.

שוק ההון הוא גם סביבה מורכבת מאוד, דינמית ותחרותית מאוד שבה חברות שואפות כל הזמן להרחיב את עסקיהן בעולם. שוק ההון נשלט על ידי שני מגזרים עיקריים: שוקי מניות ושוקי חוב. שוקי המניות נשלטים על ידי חברות גדולות שיש להן גישה לכמויות גדולות של הון ממשקיעים. שוקי החוב נשלטים על ידי חברות קטנות הזקוקות לגישה לחובות לטווח קצר מבנקים וממוסדות פיננסיים אחרים כדי להצמיח את עסקיהם או להרחיב את טווח השוק שלהם. השווקים הללו הם גם תנודתיים מאוד בגלל המספר העצום של משתתפים, מה שאומר שחברות יכולות להפסיד כסף בימים מסוימים תוך רווחים באחרים.

במאמר זה, מיקי פוליצר יתמקד בשווקי מניות רק מכיוון שיש להם נפחים גדולים יותר משווקי החוב ולכן מספקים תשואות טובות יותר למשקיעים בהשוואה לחובות שווקים. לא כדאי להשקיע בשווקי מניות כהשקעה לטווח ארוך; במקום זאת, עדיף להתחיל עם שווקי החוב ולהתקדם למעלה.

שוקי מניות ושוק חוב

שוקי מניות לעומת שוק חוב: מה ההבדל לדעת מיכאל פוליצר? ליתר דיוק, שוק המניות מורכב מחברות הנסחרות בבורסות כמו NYSE או NASDAQ, נסחרות ביותר מ-1 דולר למניה. שוק החוב כולל את כל החברות האחרות שהנפיקו בינוני-ארוך.

מיקי פוליצר סבור ששוק ההון הוא אחד השווקים הפעילים בעולם. זוהי תעשייה דינמית, צומחת במהירות ותחרותית מאוד עם נוף משתנה כל הזמן. מגזר זה גדל מאוד בשנים האחרונות וסביר להניח שהוא ימשיך לצמוח עוד שנים רבות. הצמיחה הזו נבעה על ידי חברות כמו אמזון, פייסבוק, גוגל ואפל. שוק ההון מושפע מאוד גם מהכלכלה ומהמשבר הפיננסי העולמי של 2008-2009 שגרם להפסדים כלכליים קשים במדינות רבות בעולם.

Uncategorized כללי
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
רבקה סגל – מה ניתן ללמוד ממנה?
לאורך חייה הצליחה רבקה סגל להשיג לא מעט דברים והיא עשתה זאת בצורה מאוד עקבית ותוך כדי שהיא תורמת המון...
קרא עוד »
ספט 27, 2021
למה צריך יועץ משכנתאות פרטי?
האם נוכל להגיד שיועץ המשכנתאות של הבנק נטול אינטרסים? בחלט לא. אין ספק שלא. המטרה של הבנק היא...
קרא עוד »
פבר 12, 2019
מקום לסדנאות בשרון: 3 טיפים לבחירת מקום מתאים
מרצים ואנשי במה רבים, עושים בשנים האחרונות מאמצים כדי להתאים את עצמם לשוק המתפתח. כחלק מהדרישה הגוברת...
קרא עוד »
אפר 17, 2020